Βύζας Μεγάρων – Παναργειακός 1-1 (photos)

Δεν… χάνει πλέον Βύζας Μεγάρων ο οποίος κράτησε στην ισοπαλία και τον πρωτοπόρο Παναργειακό με τις δύο ομάδες να μένουν στο ισόπαλο 1-1.

Η μεταγραφική ενίσχυση για τον Βύζαντα Μεγάρων τον Ιανουάριο αποδείχθηκε αρκετή για να ανεβάσει αρκετά επίπεδα το σύλλογο. Κάτι που αποδεικνύεται κάθε εβδομάδα με τελευταία απόδειξη το ισόπαλο 1-1 με τον Παναργειακό που είναι πρωτοπόρος.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πολύ δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και μόλις στο 6’ άνοιξαν το σκορ με τέρμα του Κατσικοκέρη. Η απάντηση από τους γηπεδούχους ήρθε στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων με το γκολ του Βλάχου.

Στο επόμενο λεπτό, αποβλήθηκε ο Διαμαντόπουλος για τους γηπεδούχους, χωρίς όμως αυτό να τους στοιχίσει.

ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ (Βασίλης Στασινόπουλος): Διαμάντης, Χουστουλάκυης, Κολιόπουλος, Διαμαντόπουλος, Αλεβίζος, Βασιλάκος, Στρατάκης, Σελμανάι, Ανδριανόπουλος, Καραγκούνης (46' Βλάχος), Σιδέρης (81΄' Χατζημελετίδης)
ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ (Τίμος Καββακάς): Καρακούτσης, Λιόσης, Καλαγκάνης (63' Λίτσος), Ρότα, Πότσι, Μπριλάκης, Κάπλατζης (55' Μπελόν), Πεχλιβανόπουλος (77' Πούτσης), Κατσικοκέρης, Κοιλιάρας, Σίμωσης

Ολυμπιακή Φλόγα: Περήφανος ο Ντούσκος - «Ήταν κάτι ξεχωριστό, κουβάλησα όλους τους Έλληνες»
Ολυμπιακοί Αγώνες: Με «Βασιλιά» Λεμπρόν, Κάρι και Ντουράντ η νέα Dream Team των ΗΠΑ - Προκαλεί τρόμο
Η Ολυμπιακή Φλόγα άναψε στην Αρχαία Ολυμπία για το Παρίσι - Πρώτος Λαμπαδηδρόμος ο Ντούσκος
Champions League: Κρίσιμες ρεβάνς σε Βεστφαλία και Βαρκελώνη - Το πρώτο ζευγάρι των ημιτελικών