Live Chat Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ 2-1 (Τελικό)

Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ: Δείτε λεπτό προς λεπτό το παιχνίδι για την 7η αγωνιστική από το Live Chat του Onsports

Δεν είχε την συνήθη καλή του η εικόνα ο Ολυμπιακός και έφυγε ηττημένος από την έδρα της Αϊντραχτ Φρανκφούρτης με 3-1 για την τρίτη αγωνιστική των ομίλων του Europa League. Οι Ευρωπαϊκές διοργανώσεις μπορούν να περιμένουν για την ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς, καθώς υπάρχει μπροστά το σημερινό ντέρμπι κορυφής, με αντίπαλο τον ΠΑΟΚ. Οι «ερυθρόλευκοι» πέρασαν πολύ δύσκολα από την έδρα του ΠΑΣ Γιάννινα με 2-1 την προηγούμενη εβδομάδα και πλέον είναι οι μοναδικοί αήττητοι στις έξι πρώτες αγωνιστικές (4-2-0).

Σημαντικό βήμα πρόκρισης για τους 16 του Europa Conference έκανε την Πέμπτη ο ΠΑΟΚ, που πέρασε νικηφόρα από την Κοπεγχάγη με 2-1. Από νωρίς με παίκτη παραπάνω και εκμεταλλεύτηκε σε δύο περιπτώσεις τους κενούς χώρους, που άφησε η αντίπαλη ομάδα. Έτσι ξεπέρασε άμεσα το αναπάντεχο 4-4 του πρωταθλήματος με τον Βόλο, κυρίως γιατί στην ανάπαυλα ήταν μπροστά στο σκορ με 4-1.