Παναιτωλικός-Αστέρας Τρίπολης 0-2: Θετικά στοιχεία έδειξαν οι Αρκάδες (photos)

Ο Αστέρας Τρίπολης με πέναλτι του Κρέσπι και ένα ακόμα γκολ του Λουίς Φερνάντεθ νίκησε 2-0 στο Αγρίνιο τον Παναιτωλικό.

Ο Αστέρας Τρίπολης έδειξε καλά στοιχεία κι επικράτησε 2-0 σε φιλικό ματς του Παναιτωλικού, το οποίο έγινε στο Αγρίνιο.

Ο Παναιτωλικός ξεκίνησε με τον Μελίσσα στο τέρμα, δεξί μπακ τον Σκιαδά, στόπερ τους Καρασαλίδη, Κωνσταντόπουλο κι αριστερό μπακ τον Τζανακάκη. Στα χαφ ήταν οι Λιάβας, Ντάλσιο, ακραίοι οι Αριγίμπι, Ντίαζ και ο Μάζουρεκ πίσω από τον Βέργο.

Οι Αρκάδς είχαν τον Τσιφτσή στο τέρμα, δεξί μπακ τον Κώτσιρα, στόπερ τους Αντζουλά, Χριστόπουλο κι αριστερό μπακ τον Αλάγκμπε. Στα χαφ ήταν οι Μπελόκ, Μπόρχα Φερνάντεθ, εξτρέμ οι Σίτο, Τζίμας και ο Ορόσκο πλαισίωνε τον Κρέσπι.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Παναιτωλικός ήταν καλύτερος και απείλησε στο 3’ με τον Μάζουρεκ, ενώ στο 29’ ο Τζανακάκης αστόχησε από κοντά και ο Ντίαζ στη συνέχεια σημάδεψε το δοκάρι. Στο 31’, ωστόσο, ο Αστέρας άνοιξε το σκορ. Κέρδισε πέναλτι στο οποίο ευστόχησε ο Κρέσπι. Στο 45’ ο Τζίμας αστόχησε σε τετ α τετ.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπεσε ο ρυθμός από τις αλλαγές, ωστόσο, ο Αστέρας Τρίπολης βρήκε ένα ακόμα γκολ. Στο 62' ο Λουίς Φερνάντεθ δέχθηκε την εξαιρετική μπαλιά του Μουνάφο κι εκτέλεσε από κοντά.

Παναιτωλικός: Μελίσσας (46’ Κνετ), Τζανακάκης (46’ Σκόνδρας), Λιάβας (65’ Ταχάρ), Καρασαλίδης (46’ Σιέστεντ), Κωνσταντόπουλος (46’ Μαλής), Σκιαδάς (46’ Μεντίνα), Ντάλσιο (65’ Τσιγγάρας), Μάζουρεκ (46’ Άλβαρεζ), Αριγίμπι (46’ Ντουάρτε), Βέργος (46’ Παρράς), Ντίαζ (46’ Μεντόζα).

Αστέρας Τρίπολης: Τσιφτσής, Μπ. Φερνάντεθ, Κρέσπι, Μπελόκ, Ορόσκο, Τζήμας, Κώτσιρας, Σίτο, Αντζουλάς, Χριστόπουλος, Λ. Φερνάντεθ. Έπαιξαν και οι Παπαδόπουλος, Πασαλίδης, Μουνάφο, Σουάρεθ, Καστάνο, Ριέρα, Άλβαρεζ.