Χάσι: Πρώτη φορά που είδα αγώνα σε άδειο γήπεδο

Στην... πρωτόγνωρη εμπειρία να δώσει αγώνα σε άδειο -λόγω τιμωρίας- γήπεδο στάθηκε ο Μπέσνικ Χάσι στις δηλώσεις του, αμέσως μετά το ματς με τη Λάρισα και τη νίκη της ομάδας του με 4-1.

Ο προπονητής του Ολυμπιακού είπε μεταξύ άλλων:

«Ήταν δύσκολο για εμάς να παίζουμε χωρίς κόσμο. Νομίζω πως είναι η πρώτη φορά στην καριέρα μου που συμβαίνει αυτό. Ήταν δύσκολο και για τους παίκτες. Μετά τα πρώτα λεπτά του αγώνα, αρχίσαμε να δημιουργούμε ευκαιρίες. Είμαι ευχαριστημένος και από το αποτέλεσμα και από τον τρόπο που παίξαμε. Είναι σημαντικό που είχα την ευκαιρία να δώσω χρόνο σε πολλούς παίκτες. Και επίσης ήταν σημαντικό που σκόραραν παίκτες όπως οι Φορτούνης, Ανσαριφάρντ και Φιγκέιρας.

Μέχρι τώρα το μυαλό μας ήταν σε αυτό το ματς. Από εδώ και πέρα σκεφτόμαστε τη Ριέκα. Ο χρόνος προετοιμασίας είναι λίγος, όμως έχουμε μεγάλο ρόστερ και κάποιοι παίκτες σήμερα πήραν την ευκαιρία να ξεκουραστούν. Βέβαια, ο Ρέτσος αναγκάστηκε να παίξει 90 λεπτά, αλλά είναι νέος, βρίσκεται σε πολύ καλή φυσική κατάσταση και θα ανταπεξέλθει».

Ολυμπιακός: Επική Marca! Έκανε δαφνοστεφανωμένο τον Μεντιλίμπαρ (pic)
Ολυμπιακός, Μεντιλίμπαρ: «Εδώ που έχουμε φτάσει θέλουμε τον τελικό» (vid)
Ολυμπιακός: Η πρόκριση στα ημιτελικά του Conference League φέρνει αναβολή στη Super League
Conference League, Φενέρμπαχτσε - Ολυμπιακός: Οι τρεις μεγάλες επεμβάσεις του Τζολάκη στα πέναλτι