Copa America: Πέρασε τη Βενεζουέλα και ετοιμάζεται για Βραζιλία (videos+photos)

Η Αργεντινή επικράτησε 2-0 της Βενεζουέλας και πλέον ετοιμάζεται για τον ημιτελικό «φωτιά» με τη Βραζιλία για το Copa America

Παρότι στα πρώτα της ματς στο Copa America η Αργεντινή δεν θύμιζε σε τίποτα την ομάδα του παρελθόντος, πλέον έχει αρχίσει να δείχνει ένα άλλο πρόσωπο στη διοργάνωση πιο οργανωμένο και πιο αποφασισμένο να επιστρέψει στην κορυφή του θεσμού μετά το 1993 (το είχε σηκώσει στο Εκουαδόρ νικώντας με 2-1 το Μεξικό).

Η ομάδα του Σκαλόνι επικράτησε 2-0 της Βενεζουέλας και πρόκριθηκε στα ημιτελικά της διοργάνωσης, όπου και θα αντιμετωπίσει την Βραζιλία, με το ντέρμπι αυτό ανάμεσα στις δυο παραδοσιακές δυνάμεις της Λατινικής Αμερικής να κρίνει την πρόκριση στον μεγάλο τελικό. Ο συγκεκριμένος αγώνας θα διεξαχθεί τα ξημερώματα της Τετάρτης (3.30π.μ.).

Η Αργεντινή μπήκε καλύτερα στο ματς και στο 10ο λεπτό ο Μέσι εκτέλεσε το κόρνερ, οι αμυντικοί της Βενεζουέλας δεν κατάφεραν να απομακρύνουν, ο Αγκουέρο έκανε το σουτ, ο Λαουτάρο Μαρτίνες μπήκε στην πορεία της μπάλας και με τακουνάκι την έστειλε στα δίχτυα για το 1-0.

Το τελικό σκορ, έγραψε στο 74ο λεπτό ο Λο Τσέλσο, όταν ο Αγουέρο έκανε το σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή, ο Φαρίνιες δεν κατάφερε να μπλοκάρει την μπάλα, ο μέσος πήρε το... ριμπάουντ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Venezuela vs Argentina 0-1 - All Goals and Highlights RÉSUMÉN Y GOLES 28/06/2019 HD

Gol de Giovani Lo Celso ARGENTINA VS VENEZUELA 2 - 0 HD

ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ
Euroleague: Ισοφάρισε η Μονακό τη Φενέρμπαχτσε μετά από ντέρμπι