Καβάλα – Αναγέννηση Γιαννιτσών 2-0

Χωρίς να συναντήσουν ιδιαίτερη δυσκολία οι «Αργοναύτες» κατάφεραν να συνεχίσουν νικηφόρα την πορεία τους στη Γ’ Εθνική

Μετά από ένα… στείρο πρώτο 45λεπτο, η Καβάλα κατάφερε να πάρει τη νίκη με 2-0 υποδεχόμενη την Αναγέννηση Γιαννιτσών «χτυπώντας» στο δεύτερο ημίχρονο. Πολύ κοντά στο γκολ βρέθηκαν οι παίκτες του Ανυφαντάκη στο 49’ όταν έπειτα από σέντρα σουτ του Σταματόπουλου η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι της εστίας του Σιμψέρη, αλλά κατάφεραν να «χαμογελάσουν» 7 λεπτά αργότερα. Συγκεκριμένα, ο Παππάς έκανε το σουτ, ο Σιμψέρης παρενέβη αλλά δεν κατάφερε να αποσοβήσει το γκολ. Η Καβάλα χωρίς να… κατεβάσει ταχύτητα κατάφερε στο 71’ να «κλειδώσει» τη νίκη με τον Κανούλα να κάνει το πλασέ από κοντά ύστερα από ατομική ενέργεια διαμορφώνοντας το τελικό 2-0.

Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ (Κ. Ανυφαντάκης): Φιρινίδης, Σταματόπουλος, Βιτλής, Γκαρακλίδης,Μπάτζιος, Μρκτσιάν, (60’ Παρμαξίδης)Παππάς, Γαβριηλίδης (75’ Αμβρόσιος Παπαδόπουλος), Κανούλας, Μπαρέττας (75’ Κρυστάλης) Μπρατσιάνι

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ (Αν. Σαπουντζής): Σιμψέρης, Μπαμπαλής, Τζούρτζος, Σιδηρόπουλος, Βασιλειάδης (67’ Κοροσιάδης), Τσαβός, (60’ Μπίνας), Καρασαββίδης, Μπάρμπας, Καπουσούζης (78’ Καραδήμος), Καρακασόγλου, Κιορτσής

Κλοπ: Άνοιξε Instagram με συγκινητικό μήνυμα προς τον κόσμο της Λίβερπουλ - «Ήταν μια ερωτική σχέση»
AEK: Η όμορφη «κιτρινόμαυρη» ιστορία του Τάσου με τη φανέλα του Σαμπανάτζοβιτς
Γκιώνης: Συγκλονιστική φωτογραφία με την ελληνική σημαία μετά την πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες