Τρίκαλα-Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 2-2

Σπουδαίο παιχνίδι διεξήχθη, στο Εθνικό Στάδιο Τρικάλων, ανάμεσα στην τοπική ομάδα και τον Αχιλλέα Νεοκαισάρειας, με τις δύο ομάδες να έρχονται ισόπαλες 2-2.

Το παιχνίδι, ήταν αρκετά καλό, παρά τις κακές καιρικές συνθήκες. Τα Τρίκαλα προηγήθηκε με 2-0 και όλα έδειχνα ότι θα κατακτούσαν την νίκη και ταυτόχρονα θα βρισκόντουσαν στην κορυφή του β ομίλου. Το παιχνίδι είχε εικόνες, ένα σε κάθε ημίχρονο. Στο πρώτο σαραπεντάλεπτο οι Τρικαλινοί είχαν εντυπωσιακή παρουσία, με δυο γκολ και χαμένες ευκαιρίες. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Αχιλλέας ανέβασε ρυθμό και έφθασε στην ισοφάριση..

Μόλις στο 8 σέντραρε ο Κουτσόπουλους και ο  Σαχινίδης με κεφαλιά άνοιξε το σκορ. Στο  25 ο Μηνάς επιχείρησε δυνατό σουτ με την μπάλα να καταλήγει στο παραθυράκι του Σακελλαρίδη, κάνοντας το  2-0.

Ο Παναγιωτίδης, στο 62’  μετά απο λάθος της άμυνας των Τρικάλων μειώνει σε 2-1 με δυνατό σουτ. Στο 79'  ήρθε η ισοφάριση για τον Αχιλλέα με σουτ του Νάκα.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΑΟ Τρίκαλα: Ντάσκας, Σκούπρας, Γεωργίου, Στούμπος, Βαγγελί, Καμπλιώνης (72' Καραγιάννης), Μηνάς (89' Κουλούρης), Παπαευθυμίου, Ρετζιλάς (61' Μοσχάκης), Σαχινίδης, Κουτσόπουλος

Νεοκαισάρεια: Σακελλαρίδης, Ηλιάδης, Δερμίσης, Δημητρίου, Πασίδης, Κοτσιαρίδης (46' Λάλας), Παυλίδης, Καραγκούνης, Ραπτόπουλος (55' Παναγιωτίδης), Νάκας, Μακράκης

Premier League: Συνέχεια στο… μαρτύριο της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
Serie A: Βήμα Champions League η Αταλάντα
Ολυμπιακός: Πονοκέφαλος με Ορτέγκα ενόψει Άστον Βίλα