Πανελευσινιακός – Πεύκη 1-0

Σπουδαίας σημασίας νίκη πήρε ο Πανελευσινιακός εντός έδρας απέναντι στην Πεύκη με 1-0 με πολύ δύσκολο τρόπο.

Γεμάτο ήταν το παιχνίδι ανάμεσα στον Πανελευσινιακό και την Πεύκη με τους γηπεδούχους να επικρατούν 1-0. Στο 65’ ο Γιαννουλάκης αποβλήθηκε για τους φιλοξενούμενους, ενώ στο 84’ ο Κουσκουνάς αστόχησε σε πέναλτι για τους γηπεδούχους. Το γκολ της νίκης, σημειώθηκε από τον Μιχελή στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. Ένα λεπτό αργότερα, ο Μπιταξής αποβλήθηκε για τους φιλοξενούμενους μένοντας με εννέα παίκτες.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ: Τσαλκιτζίδης, Ριζογιάννης (68' Κωνσταντινίδης), Αλεξανδρόπουλος, Κολοβός, Παπαπαναγιώτου, Στουρνάρας, Μιχελής, Μακρίδης, Κουσκουνάς, Δουκάκης (46' Ουέλιγκτον), Σουλελές (60' Κρολ)
ΠΕΥΚΗ: Δράμπαλης, Κολιός, Γιαννουλάκης, Καρακώστας, Τερζής, Μπιταξής, Μάτσος, Γκίκας, Λιοσάτος (68' Κακλαμάνος), Θεοδωρόπουλος (47' Ιορδανίδης), Επιτροπάκης (86' Παγίδας).

Η 41η γιορτή του Ολυμπιακού (photos+videos)

Σοκάρει ο τραυματισμός του Ντιέγκο Κόστα (video)

Ολυμπιακός Βόλου-Νίκη Βόλου 0-1: Η απόδραση των... μπλε! (video)

Ολυμπιακός: Mamma mia… Μάρτα! (photos)