Έσπασε την παράδοση η Λεβάντε (videos)

Την κακή παράδοση που είχε στην έδρα της Γρανάδα έσπασε η Λεβάντε η οποία πέρασε νικηφόρα 2-0 για να βάλει σε περιπέτειες τους γηπεδούχους.

Μόλις δύο φορές σε 20 αναμετρήσεις είχε καταφέρει να φύγει με τη νίκη από την έδρα της Γρανάδα η Λεβάντε. Παρόλα αυτά, η ομάδα από τη Βαλένθια για τη φετινή σεζόν κατάφερε να σπάσει αυτή την άσχημη παράδοση παίρνοντας σπουδαία νίκη με 2-0, για να ρίξει ακόμα πιο χαμηλά τους γηπεδούχους που έμπλεξαν σε περιπέτειες.

Στο 48’ ο Νταβίντ Ναβάρο εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια της άμυνας των γηπεδούχων και από κοντά άνοιξε το σκορ, για να διαμορφωθεί το τελικό αποτέλεσμα, μετά από τρομερή προσωπική ενέργεια του Πέδρο Λόπεζ στο 89’.

ΓΡΑΝΑΔΑ: Ρομπέρτο, Νιόμ (70’ Πίτι), Μουρίγιο, Κόεφ, Ανγκούλο, Ρίκο, Ιτούρα, Ρέσιο (61’ Μπουονανότε), Ρίκι, Ελ – Αράμπι (83’ Ιγκάλο), Μπραχίμι.
ΛΕΒΑΝΤΕ: Νάβας, Βύντρα, Νταβίντ Ναβάρο, Ελ Αντουά, Χουανφράν, Ρούμπεν Γκαρσία (66’ Πέδρο Λόπεζ), Ντιόπ, Σιμάο, Ίβανσιτς (77’ Έκτορ Ρόντας), Βίκτορ, Μπαράλ (87’ Μπαμπά).

Δείτε αποκλειστικά βίντεο στο Onsports TV

Ένινγκ: «Προτιμώ να κερδίζω με 5-4 παρά με 1-0» (photos+video)
ΠΑΟΚ: Η παρακάμερα με τη Μπεσίκτας (video)
Εδώ είναι ΟΑΚΑ!
Στην Κομισιόν το προσχέδιο του Προϋπολογισμού - Προβλέπει πλεόνασμα 3,6% του ΑΕΠ

Η επιστήμη μίλησε: Ιδού η ομορφότερη γυναικά στον κόσμο (photos)

Χωρισμός βόμβα στην ελληνική showbiz! Τίτλοι τέλους για γνωστό ζευγάρι! (Photos & Video)

Θες να «πάρεις το αίμα σου» πίσω μετά από έναν τσακωμό; Έτσι θα τα καταφέρεις με βάση το ζώδιο σου

Αμαλία Κωστοπούλου: Η δημόσια «εξομολόγηση» στον μπαμπά της

Νεογέννητο βρέφος εντοπίστηκε ζωντανό σε τάφο

8 τροφές που επιδεινώνουν τη γρίπη (εικόνες)

Το έβλεπε βαρέλι... Ασύλληπτος Έντουαρτς έβαλε 8 τρίποντα σε μία περίοδο! (video)

Φαίη Μαυραγάνη: Δημοσίευσε φωτογραφίες της χωρίς μακιγιάζ στο Instagram (pics)