Μύκονος-Πεύκη 1-2

Σπουδαίο «διπλό» πήρε η Πεύκη στη Μύκονο με 2-1 από την τοπική ομάδα, σε ένα αρκετά καλό παιχνίδι.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο και στο 14’ ευτύχησαν να προηγηθούν, όταν από κόρνερ του Φιορεντίνου, ο Μάτσος στην προσπάθεια να διώξει την μπάλα, την έστειλε στο βάθος της εστίας της Πεύκης, για το 1-0. Η αντίδραση της αθηναϊκής ομάδας ήρθε στο δεύτερο ημίχρονο. Αρχικά ο Τερζής ισοφάρισε σε 1-1 στο 56’ και στο 80’ ο Τσιφλίδης πέτυχε το νικητήριο γκολ της Πεύκης για το 1-2. Και οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με δέκα παίκτες. Στο 90’ ο Θεοδωρόπουλος των φιλοξενούμενων είδε την δεύτερη κίτρινη κάρτα, ενώ στο ίδιο λεπτό ο Κουκάς αποβλήθηκε απευθείας επειδή έπιασε αντίπαλο από τον λαιμό.

Μύκονος (Παχατουρίδης): Παλιούρας, Βλαχόπουλος, Φιορεντίνος, Μυρτίνας (50’ Γιογιός), Καρπαθάκης (85’ Μπάτσι), Κουκάς, Χύσα, Βαλαμούτης, Καρράς, Καρακάσογλου (75’ Παππάς), Θεοδώρου

Πεύκη (Αθανασιάδης): Κοτταράς, Μπεμπέκος, Κακλαμάνος  (58’ Γιαννουλάκης), Γκίκας, Τερζής, Μάτσος (46’ Ιορδανίδης), Τσιφλίδης (86’ Κατίδης), Μπιταξής, Τοπούζης, Θεοδωρόπουλος, Επιτροπάκης