Καστοριά – Οδυσσέας Κορδελιού 4-3

Ματσάρα έγινε στην Καστοριά, όπου οι γουναράδες επικράτησαν 4-3 του Οδυσσέα Κορδελιού, σε ένα ματς που είχε τρία αυτογκόλ, δύο πέναλτι και μια αποβολή.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 1-0 στο 14’ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Παπαδόπουλου αρκετά μέτρα μακριά από την εστία. Στο 38’ όμως από πλάγιο του Οδυσσέα, ο Τούλιος στην προσπάθειά του να διώξει την μπάλα, ισοφάρισε σε 1-1. Στο 63’ οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα, με τον Γιαννιώτη να σκοράρει για το 1-2, μετά από φάουλ του Τσουτσούδη. Στο 78’ από κόρνερ του Βελλίδη ο Ευθυμιάδης με αυτογκόλ ισοφάρισε σε 2-2 για την Καστοριά. Στο ίδιο λεπτό ο Παπαδόπουλος του Οδυσσέα δέχτηκε δεύτερη κίτρινη και άφησε την ομάδα του με δέκα παίκτες. Στο 84’ ο Καρράς με νέο αυτογκόλ έδωσε το προβάδισμα στους «γουναράδες» για το 3-2. Στο επόμενο λεπτό η Καστοριά κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Αλεξανδρίδη από τον Καρρά και ο Βελλίδης ευστόχησε για το 4-2. Στο 89’ πέναλτι κέρδισε ο Οδυσσέας, σε ανατροπή του Καραχαλίδη από τον Μπαϊρακτάρη, με τον Ευθυμιάδη να εκτελεί εύστοχα την εσχάτη των ποινών για το τελικό 4-3.

ΚΑΣΤΟΡΙΑ (Ανδρέας Λέτσιος): Κοσμίδης, Τούλιος (66’ Γεωργιάδης), Τσόπρας, Κεφάλα, Μπαϊρακτάρης, Τερέζιου (77’ Ποπζαφίροφ), Βελλίδης, Σολωμονίδης (56’ Χριστοφορίδης), Αλεξανδρίδης, Παπαδόπουλος, Σαββαΐδης

ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ (Θωμάς Βυζαρμάνης): Παπαϊωάννου, Ευθυμιάδης, Τσουτσούδης, Καρράς, Νικολαΐδης, Μανώλη, Ποριαζίδης (61’ Βιλανάκης Κ), Παπαδόπουλος, Θεοδωρίδης, Βιλανάκης Αγγ. (61’ Καραχαλίδης), Γιαννιώτης (83’ Ανδρεάκος)

Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων της ημέρας (28/04) - «Τίτλος για έναν» στο ΠΑΟΚ - ΑΕΚ
Έκτη στο Diamond League η Τζένγκο
Super League: Ντέρμπι ΠΑΟΚ - ΑΕΚ με φόντο τη στέψη ή την παράταση - Το πρόγραμμα και η βαθμολογία
Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (28/04) - Πού θα δείτε το ΠΑΟΚ - ΑΕΚ και τη Super League