Άρης Αιτωλικού – ΑΕ Καραϊσκάκης 2-3

Στην κορυφή του 4ου ομίλου τη Γ΄ Εθνικής διατηρήθηκε η ΑΕ Καραϊσκάκης μετά τη μεγάλη της νίκη με 3-2 επί του Άρη Αιτωλικού.

Τεράστια ανατροπή έκανε η ΑΕ Καραϊσκάκης στην εκτός έδρας με τον Άρη Αιτωλικού για να διατηρηθεί στην κορυφή της βαθμολογίας. Το ξεκίνημα ήταν εφιαλτικό για τους πρωτοπόρους καθώς με τα τέρματα των Λάδα (6’) και Κολοβάκη (8’) έμειναν από νωρίς πολύ πίσω.

Στο 68’ ο Σκερλετίδης μείωσε σε 2-1 για να έρθει η ισοφάριση με τον Πανανίκου στο 86’. Η μεγάλη ανατροπή, ολοκληρώθηκε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων από την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γραβάνη.

ΑΡΗΣ ΑΙΤΩΛΙΚΟΥ: Ζέρβας, Βαλμάς, Πατσέας, Χονδρογιάννης, Καλοκαίρης, Παλιάτσας, Καβαλιέρης (90ʼ Βασιλάρης), Γρηγοράδης, Μπαρμπαρούσης, Κολοβάκης (60΄ Νικολόπουλος), Λαδάς (78ʼ Ευθυμίου)
ΑΕ ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ: Ραχιώτης, Παπανίκου, Παναγιώτου, Κακαβάς (46ʼ Παγώνης), Πέτσας, Κόλινς, Κυριάκης (60ʼ Μαργαρίτης), Χούσος, Σκερλετίδης (90+4 Αντωνίου), Μπαλάφας, Γραβάνης.

Μαρία Αριστοτέλους: Βγαίνει νικήτρια στην τεράστια μάχη της
O θρυλικός Ρομάριο γυρίζει στα γήπεδα στα 58 του χρόνια!