Εξάσφαιρη η Ομόνοια

Τέλος στο σερί των τεσσάρων αγώνων χωρίς νίκη έβαλε η Ομόνοια η οποία διέλυσε με 6-0 την Δόξα Κατωκοπιάς.

Μόλις ένα τέρμα είχε καταφέρει να πετύχει στα τελευταία της τέσσερα παιχνίδια η Ομόνοια και κατάφερε απέναντι στην Δόξα, να πετύχει όσα δεν είχε καταφέρει στα προηγούμενα παιχνίδια.

Συγκεκριμένα το «τριφύλλι» επικράτησε με 6-0 της Δόξας και επέστρεψε με εντυπωσιακό τρόπο στις νίκες. Πρωταγωνιστής ήταν ο Κωνσταντίνου ο οποίος σημείωσε δύο τέρματα (18’, 34’) και ουσιαστικά ήταν εκείνος που έδωσε τη νίκη στην ομάδα του, καθώς έδιωξε το άγχος. Από εκεί και πέρα ο Λεάντρο στο 40’ έκανε το 3-0 που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η Ομόνοια δεν έκοψε ρυθμό και με τα τέρματα των Λούα Λούα (63’), Χριστοφή (68’) και Εφρέμ (79’) έφτασε στην εντυπωσιακή αυτή νίκη.

ΟΜΟΝΟΙΑ: Γιωργαλλίδης, Αλαμπί, Ντάβιντσον, Καρυπίδης, Αβραάμ, Λεάντρο, Αγκουιάρ (64' Εφραίμ), Μακρίδης, Χριστοφή, Λούα Λούα, Κωνσταντίνου (52' Ρενχίφο).
ΔΟΞΑ: Νάγκι, Μαμπούγια (72' Μούζουρος), Μπενίτεθ, Σολέι, Δημητρίου, Μάρης, Πάκο, Ελευθερίου (46' Κωνσταντίνου), Σαβέντρα, Κόντε, Γκαλεάνο.

Πιτίνο: «Συγχαρητήρια στον Παναθηναϊκό, πάμε για το 7ο»
Παναθηναϊκός Aktor: 13 χρόνια από την κατάκτηση του 6ου Ευρωπαϊκού
Ο Γιαννακόπουλος σας τα είχε πει ΟΛΑ! Δε θέλατε να τον πιστέψετε!