Στην παράταση ο Πανσερραϊκός, 2-1 τη Γλυφάδα

Τον Οδυσσέα Κορδελιού θα αντιμετωπίσει στη 2η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας ο Πανσερραϊκός μετά την πρόκρισή του με 2-1 επί του ΑΟ Γλυφάδας στην παράταση.

Στη 2η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας προκρίθηκε ο Πανσερραϊκός όπου θα αντιμετωπίσει τον Οδυσσέα Κορδελιού με στόχο την πρόκριση που θα τον φέρει απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννινα.

Η ομάδα των Σερρών επικράτησε 2-1 του ΑΟ Γλυφάδας στην Αθήνα στην παράταση και έφτασε στο στόχο της. Μόλις στο 15’ ο Ράντιτς με πολύ ωραίο σουτ άνοιξε το σκορ για τα «λιοντάρια», ωστόσο ένα λεπτό αργότερα ήρθε η απάντηση από τους γηπεδούχους με τον Μουστογιάννη.

Μέχρι και τη συμπλήρωση των 90 λεπτών στην αναμέτρηση δεν είχε αλλάξει κάτι με τις δύο ομάδες να οδηγούνται στην παράταση. Εκεί ο Πανσερραϊκός ήταν αυτός που πέτυχε το γκολ της πρόκρισης όταν στο 97’ ο Κιάσσος από κοντά δεν δυσκολεύτηκε να δώσει τη νίκη στην ομάδα του.

Η Γλυφάδα είχε την ευκαιρία να στείλει το παιχνίδι στη διαδικασία των πέναλτι, ωστόσο στο 105’ το σουτ του Καζαντζή μετά από απόκρουση του Κουτζαβασίλη κατέληξε στο δοκάρι.

ΑΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ: Χώνος, Χατζησαΐας, Κόντη, Καρλιάμπας, Κολοτούρος, Σκάρος, Ζαχαράτος, Καλογιάννης (61’ Νικόλτσης), Μουστογιάννης, Καϊμακαμούδης, Καζαντζής.
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Κουτζαβασίλης, Κιάσσος, Καψάλης (46’ Μπονέρης), Καρασαλίδης, Καρακώστας, Ανάκογλου, Παρασκευαΐδης (70’ Σιάκκας), Ράντιτς, Τοντόροφ, Τσούτσης (60’ Μπανγκουρά), Γκουγκουλιάς.