«Έκλεψε» το βαθμό η Μάιντζ

Στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης κατάφερε να πετύχει δύο γκολ η Μάιντζ και κατάφερε να πάρει τον βαθμό απέναντι στην Βόλφσμπουργκ (2-2).

Πολύ δυνατά ξεκίνησε την αναμέτρηση στην «Βόλφσβαγκεν Αρένα» η Βόλφσμπουργκ η οποία στο ημίχρονο προηγούταν με 2-0 της Μάιντζ. Ο Μαντζούκιτς στο 10’ άνοιξε το σκορ για τους «λύκους», με τον Μάντλουνγκ στο 41’ να δείχνει πως «καθαρίζει» το παιχνίδι για τους γηπεδούχους.

Παρόλα αυτά ο Ίβανσιτς με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι μείωσε στο 70’, για να έρθει ο Τσούπο Μοτίνγκ στο 81’ να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα. Να σημειωθεί ότι οι γηπεδούχοι τελείωσαν το παιχνίδι με δέκα παίκτες, καθώς ο Χασέμπε αποβλήθηκε στο 85’.

ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ: Μπενάλιο, Τρες, Κρις, Μάντλουνγκ, Σέφερ, Ζόσουε, Χασέμπε, Σαλιχάμιζιτς (87’ Τέλκε), Κού (53’ Οκς), Μαντζούκιτς, Ντεγιάγκα (78’ Γιόνσον)
ΜΑΪΝΤΖ: Βέτκλο, Πόσπεχ, Μπούνγκερτ, Κίρκοφ, Φατί, Μέλερ (77’ Γκαβράνοβιτς), Μπάουμγκαρτλινγκερ, Σότο, Καλιγκιούρι (30’ Μαλί), Ίβανσιτς, Αλάγκουι (59’ Τσούπο Μοτίνγκ)