Live Chat Γαλλία-Πολωνία 2-0

Μουντιάλ 2022: Δείτε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης για την φάση των «16» του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2022

Η Γαλλία του Κιλιάν Εμπαπέ στις 17.00 στο στάδιο «Al Thumama» της Ντόχα θα αντιμετωπίσει την Πολωνία του Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι. Οι Γάλλοι έφτασαν χωρίς κόπο στους «16», ωστόσο, στο τελευταίο ματς του ομίλου τους ηττήθηκαν από την Τυνησία με 1-0, αν και είχαν έντονα παράπονα για τη διαιτησία. Οι «τρικολόρ» για να φτάσουν στα νοκ άουτ νίκησαν την Αυστραλία με ανατροπή με 4-1, λύγισαν 2-1 τη Δανία και όπως αναφέραμε, έχασαν από την Τυνησία.

Η Πολωνία πέρασε την τελευταία στιγμή. Έφερε ισοπαλία 0-0 με το Μεξικό, όπου έχασε πέναλτι. Νίκησε 2-0 τη Σαουδική Αραβία, η οποία ήταν η σειρά της να χάσει πέναλτι. Στο τελευταίο ματς η Πολωνία ηττήθηκε 2-0 από την Αργετινή, αλλά πέρασε στη διαφορά των γκολ, αφού το Μεξικό νίκησε μόνο 2-1 τη Σαουδική Αραβία.

Οι διαιτητές των playoffs: Σλοβένος στο ΑΕΚ - Ολυμπιακός, Δανός στο Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ
Κύπελλο Ελλάδας, Παναθηναϊκός - Άρης: Τελικό με 8.000 κόσμο για κάθε ομάδα θέλει ο Καρυπίδης
Οι Μαξ Φερστάπεν και Σέρτζιο Πέρεζ σε αγώνα ταχύτητας στην... άμμο
Τελικός Κυπέλλου Ελλάδας: Κεκλεισμένων των θυρών το Παναθηναϊκός-Άρης λόγω του νέου νόμου