Άιντραχτ-Ολυμπιακός: Ψυχρολουσία στις καθυστερήσεις - Προβάδισμα οι Γερμανοί (video)

Άιντραχτ Φρανκφούρτης-Ολυμπιακός: Οι Γερμανοί κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα στην εκπνοή του ημιχρόνου.

Με τον καλύτερο τρόπο για την Άιντραχτ και τον χειρότερο για τον Ολυμπιακό ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο στην αναμέτρηση της 3ης αγωνιστικής του Europa League στη Γερμανία. Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να ανακτήσουν το προβάδισμα (2-1) λίγο πριν το τέλος του πρώτου μέρους.

Συγκεκριμένα, στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, έπειτα από κόρνερ που κέρδισαν οι Γερμανοί, ο Χιντερέγκερ έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι, ο Πασιέντσια την «κυνήγησε», ο Μπορέ μπήκε στην περιοχή, έκανε το παράλληλο γύρισμα στον Τουρέ, ο οποίος σε κενή εστία διαμόρφωσε το 2-1.