Άιντραχτ-Ολυμπιακός: Έκανε πέναλτι ο Σισέ - «Απάντησε» με τον ίδιο τρόπο ο Ελ Αραμπί (videos)

Άιντραχτ Φρανκφούρτης-Ολυμπιακός: Τρομερή εκκίνηση στην αναμέτρηση στην Γερμανία με τις δύο ομάδες να σκοράρουν από το σημείο του πέναλτι.

Ανοικτό ήταν το παιχνίδι στην Γερμανία στα πρώτα λεπτά, με τις δύο ομάδες να βρίσκουν τον… δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα από το σημείο του πέναλτι. Η Άιντραχτ ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ, ενώ ο Γιουσέφ Ελ Αραμπί «απάντησε» για τους Πειραιώτες.

Η… αρχή έγινε στο 26ο λεπτό, όταν οι Γερμανοί βγήκαν στην επίθεση, έγινε η κάθετη μπαλιά προς την άμυνα του Ολυμπιακού, ο Παπέ Σισέ προσπάθησε να τη σταματήσει, έπεσε στο έδαφος και στην συνέχεια «γκρέμισε» τον Μπορέ, με τον ρέφερι να δείχνει το σημείο του πέναλτι. Ο «παθών» δεν αστόχησε από την άσπρη βούλα και έγραψε το 1-0.

Η… χαρά των γηπεδούχων δεν κράτησε για πολύ, μια και στο 29’ οι Πειραιώτες κέρδισαν και αυτοί πέναλτι. Ο Γιώργος μασούρας εκτέλεσε το φάουλ από τα δεξιά, προ του Γιουσέφ Ελ Αραμπί, ο Γιάκιτς βρήκε τη μπάλα με το χέρι και ο ρέφερι υπέδειξε το δεύτερο πέναλτι. Ο Μαροκινός δεν αστόχησε και διαμόρφωσε το 1-1.