Το πρόγραμμα της Ελλάδας και το πανόραμα του Εuro

Το πρόγραμμα της Ελλάδας και το πανόραμα του Εuro

Η Ελλάδα θα βρίσκεται στην πρεμιέρα του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος ενώ για την 2η αγωνιστική θα αντιμετωπίσει την Τσεχία.

Βγήκε το πρόγραμμα του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος. Η πρεμιέρα θα γίνει στο «Νάσιοναλ Στάντιουμ» της Βαρσοβίας όπου η Πολωνία θα φιλοξενήσει την Ελλάδα στις 8 Ιουνίου και ώρα 18:00 Ελλάδας.

Για την 2η αγωνιστική είμαστε τυπικά γηπεδούχοι κα αντιμετωπίζουμε την Τσεχία στο «Μουνισπάλ» της Βαρσοβίας και ώρα 18:00 Ελλάδας. Τέλος η τρίτη αγωνιστική μας φέρνει και πάλι τυπικά γηπεδούχους όπου θα αντιμετωπίσουμε την Ρωσία στο «Νάσιοναλ Στάντιουμ» της Βαρσοβίας και ώρα 20:45 Ελλάδας.

8 Ιουνίου

Πολωνία – Ελλάδα (Νάσιοναλ Στάντιουμ) Βαρσοβία
Ρωσία – Τσεχία (Μουνισιπάλ Στάντιουμ) Βρότσλαβ

12 Ιουνίου

Ελλάδα – Τσεχία (Μουνισιπάλ Στάντιουμ) Βρότσλαβ
Πολωνία – Ρωσία (Νάσιοναλ Στάντιουμ) Βαρσοβία

16 Ιουνίου

Τσεχία – Πολωνία (Μουνισιπάλ Στάντιουμ) Βρότσλαβ
Ελλάδα – Ρωσία (Νάσιοναλ Στάντιουμ) Βαρσοβία

2ος Όμιλος

9 Ιουνίου

Ολλανδία – Δανία (Μέταλιστ Στάντιουμ) Χάρκοβο
Γερμανία – Πορτογαλία (Αρένα Λβιβ) Λβιβ

13 Ιουνίου

Δανία – Πορτογαλία (Αρένα Λβιβ) Λβιβ
Ολλανδία – Γερμανία (Μέταλιστ Στάντιουμ) Χάρκοβο

17 Ιουνίου

Πορτογαλία – Ολλανδία (Μέταλιστ Στάντιουμ) Χάρκοβο
Δανία – Γερμανία (Αρένα Λβιβ) Λβιβ

3ος Όμιλος

10 Ιουνίου

Ισπανία – Ιταλία (PGE Αρένα) Γκντανσκ
Ιρλανδία – Κροατία (Μουνισιπάλ Στάντιουμ) Πόζναν

14 Ιουνίου

Ιταλία – Κροατία (Μουνισιπάλ Στάντιουμ) Πόζναν
Ισπανία – Ιρλανδία (PGE Αρένα) Γκντανσκ

18 Ιουνίου

Κροατία – Ισπανία (PGE Αρένα) Γκντανσκ
Ιταλία – Ιρλανδία (Μουνισιπάλ Στάντιουμ) Πόζναν

4ος Όμιλος

11 Ιουνίου

Γαλλία – Αγγλία (Ντόνμπας Αρένα) Ντόνετσκ
Ουκρανία – Σουηδία (Ολιμπίνσκι) Κίεβο

15 Ιουνίου

Σουηδία – Αγγλία (Ολιμπίνσκι) Κίεβο
Ουκρανία – Γαλλία (Ντόνμπας Αρένα) Ντόνετσκ

19 Ιουνίου

Αγγλία – Ουκρανία (Ντόνμπας Αρένα) Ντόνετσκ
Σουηδία – Γαλλία (Ολιμπίνσκι) Κίεβο

Προημιτελικά

21 Ιουνίου

Νικητής Α’ Ομίλου – 2ος Β’ Ομίλου (Νάσιοναλ Στάντιουμ) Βαρσοβία

22 Ιουνίου

Νικητής Β’ Ομίλου – 2ος Α’ Ομίλου (PGE Αρένα) Γκντανσκ

23 Ιουνίου

Νικητής Γ’ Ομίλου – 2ος Δ’ Ομίλου (Ντόνμπας Αρένα) Ντόνετσκ

24 Ιουνίου

Νικητής Δ’ Ομίλου – 2ος Γ’ Ομίλου (Ολιμπίνσκι) Κίεβο

Ημιτελικά

27 Ιουνίου

Νικητής 1ου Προημιτελικού – Νικητής 2ου Προημιτελικού (Ντόνμπας Αρένα) Ντόνετσκ

28 Ιουνίου

Νικητής 3ου Προημιτελικού – Νικητής 4ου Προημιτελικού (Νάσιοναλ Στάντιουμ) Βαρσοβία

Τελικός

1 Ιουλίου

Νικητής 1ου Ημιτελικού – Νικητής 2ου Ημιτελικού (Ολιμπίνσκι) Κιέβο

Βγαίνει ξανά το Nintendo 64 και σκίρτησε η καρδούλα μας
Βγαίνει ξανά το Nintendo 64 και σκίρτησε η καρδούλα μας
Ραγδαίες εξελίξεις: O Ντόναλντ Τραμπ ακύρωσε τη Σύνοδο Κορυφής με τον Κιμ Γιονγκ Ουν
Ραγδαίες εξελίξεις: O Ντόναλντ Τραμπ ακύρωσε τη Σύνοδο Κορυφής με τον Κιμ Γιονγκ Ουν
Μουντιάλ 2018: Με Πρίγιοβιτς στη Ρωσία η εθνική Σερβίας
Μουντιάλ 2018: Με Πρίγιοβιτς στη Ρωσία η εθνική Σερβίας
Παρέμεινε στην Αθήνα ο Πιεμπονγκσάντ (photos)
Παρέμεινε στην Αθήνα ο Πιεμπονγκσάντ (photos)

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τους Όρους Χρήσης