Κύπελλο ΕΠΣ Λακωνίας: Ασταμάτητη και στο Κύπελλο η Σπάρτη

Σε ένα σκληρό παιχνίδι, η Σπάρτη αναδείχτηκε νικήτρια 3-1 απέναντι στον Ολυμπιακό Γυθείου και έκανε το πρώτο βήμα για τον τελικό Κυπέλλου.

Από το πρώτο λεπτό το παιχνίδι πήρε μια «άγρια» μορφή με πολλά σκληρά μαρκαρίσματα. Στο 39’ οι «κυανέρυθροι» άνοιξαν το σκορ με τον Τσούκλη που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου. Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε ακριβώς όπως και το πρώτο, αλλά και πάλι οι γηπεδούχοι έφτασαν πρώτοι στο γκολ και με τον Σπιροπάλι στο 63’ διπλασία σαν τα τέρματά τους.

Ο Ολυμπιακός προσπάθησε να αλλάξει το εις βάρος του σκορ χωρίς όμως να το καταφέρει, αντίθετα με την Σπάρτη που ότι δεν κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι, το πέτυχαν αυτοί και στο 78’ με τον Σπιροπάλι ανέβασαν το δείκτη του σκορ στο 3-0.

Να σημειωθεί ότι στο 80’ ο σκόρε τον δυο τερμάτων της Σπάρτης αντίκρισε την κόκκινη κάρτα και οκτώ λεπτά αργότερα στο 88’ ο Ντάνσο πέτυχε το γκολ της τιμής για τους «ερυθρόλευκους» με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Ακόμα ,η Σπάρτη έχει πολλά παράπονά από την διαιτησία του Νίκου Αλεφερόπουλου και των βοηθών του Σταματάκου και Αγρινιώτη.

ΣΠΑΡΤΗ: Γαρόζης, Πετρόπουλος ,Πρασσάς, Λάππας, Σπηλιωτόπουλος, Χοντζάι, Χαλίλι, Τσούκλης, Σπιροπάλι, Αράπογλου (61’ Αδαμόπουλος), Σεμερτζίδης (72’ Τούντας)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΓΥΘΕΙΟΥ: Καβαλιώτης, Αναγνωστάκος, Τζανετάκος, Σαμπατάκος, Λιακάκος, Καζιάνης, Σουκούλη, Λυμπερόπουλος, Χριστάκος, Πλαγιαννάκος (74’ Πραστός), Ντάνσο

Δείτε αποκλειστικά βίντεο στο Onsports TV

Αρχίζει καριέρα προπονητή ο Φαν Πέρσι
Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ