ΕΠΣ Λακωνίας: Ασυγκράτητη η Σπάρτη

Ούτε ένα, ούτε δυο, αλλά με εννέα γκολ φιλοδώρησε η Σπάρτη το Κάστρο Μονεμβασιάς και διατηρεί το αήττητο και την πρώτη θέση στο πρωτάθλημα μαζί με τον Ολυμπιακό Γυθείου.

Το γκολ από τα αποδυτήρια έχει γίνει σύστημα πλέον για την Σπάρτη, που για ακόμα μια φορά με τον Σιροπάλι στο 2’ ανοίγει το σκορ. Τα επόμενα δεκαέξι λεπτά ήταν αρκετά για τους «κυανέρυθρους» να συνεχίσουν το καταιγισμό τερμάτων και με το συνήθη σκόρερ Γκέρτσο να βρίσκει δίχτυα στο 3’και στο 16’, στο 11’ ήρθε το αυτογκόλ του Χάραμη, ενώ στο 18’ ο Χαλίλι κάνει το σκορ 5-0.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε ακριβώς όπως και το πρώτο. Ο Γκέρτσος στο 47’ και στο 58’ πετυχαίνει άλλα δυο τέρματα, ενώ ο Σπιροπάλι στο 65’ ανεβάζει το δείκτη του το σκορ στο 8-0. Η αντίδραση για το Κάστρο ήρθε λίγο αργά, με τον Κοντάκο στο 75’ να σημειώνει το γκολ της τιμής. Η Σπάρτη όμως δεν είχε πει την τελευταία της λέξη και με τον Αράπογλου στο 83’ έκανε το 9-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

ΚΑΣΤΡΟ ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑΣ: Καζάλας, Μπαρδής, Τραϊφόρος, Κουλούρης, Χάραμης (70’ Σκάγκος), Καραγιάννης, Μπούμπαλης, Χούτρης, Μπαρμπαγιανάκος (85’ Τσιμπίδης), Μάρκος, Κοντάκος

ΣΠΑΡΤΗ: Τσουβάλης, Κορθούλας, Πρασσάς, Μοσχογιάννης (46’ Μπακαράς), Σπιλιωτόπουλος, Χοτζάι (46’ Μποροδήμος), Σπιροπάλι, Τσούκλης (46’ Σπυρόπουλος), Γκέρτσος, Αράπογλου, Χαλίλι