Αναντολού Εφές-Αρμάνι Μιλάνο 69-72: Ο Πάντερ έκανε την διαφορά! (video)

Ο Κέβιν Πάντερ οδήγησε την Αρμάνι Μιλάνο στην εκτός έδρας νίκη (72-69) επί της Αναντολού Εφές

Με τον Κέβιν Πάντερ να πραγματοποιεί εξαιρετική εμφάνιση η Αρμάνι Μιλάνο επικράτησε (72-69) εκτός έδρας της Αναντολού Εφές.

Οι Ιταλοί με ένα εντυπωσιακό δεύτερο δεκάλεπτο και ένα επιμέρους 11-26 πήραν μια σημαντική διαφορά (31-46 στο 20’). Οι Τούρκοι πίεσαν πολύ στην τρίτη περίοδο και παρότι ο Σέιν Λάρκιν ήταν πάλι… άφαντος (είχε 4 πόντους με 1/3 σουτ εντός παιδιάς σε 15.10 λεπτά) μπόρεσαν με το δίδυμο Βασίλιε Μίτσιτς και Ροντρίγκ Μπομπουά να επιστρέψουν και έφεραν την αναμέτρηση στα ίσια (52-52 στο 30’) με επιμέρους σκορ 21-6 στο 10λεπτο!

Στην τελευταία περίοδο η κόπωση σε συνδυασμό με τις περισσότερες λύσεις της Ιταλικής ομάδας της έδωσαν ένα πολύ σημαντικό «διπλό» απέναντι στην Αναντολού Εφές, η οποία διέρχεται αγωνιστική κρίση…

ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ράντοβιτς, Μπισάνγκ, Περούγκα.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-20, 31-46, 52-52, 69-72.

ΑΝΑΝΤΟΛΟΥ ΕΦΕΣ (Αταμάν): Λάρκιν 4, Μπομπουά 13 (3/5 τριπ., 3 ριμπ., 2 κλεψ.), Σίνγκλετον 4 (1/2 τριπ.), Μόερμαν 6, Πλάις, Μίτσιτς 20 (4/7 τριπ., 8 ριμπ., 5 ασίστ), Άντερσον 2, Ντάνστον 11 (8 ριμπ., 3 ασίστ), Σιμόν 9 (4 ριμπ., 3 ασίστ).

ΑΡΜΑΝΙ ΜΙΛΑΝΟ (Μεσίνα): Πάντερ 18 (4/4 τριπ., 2 ριμπ.), ΛεΝτέι 8 (1/2 τριπ., 3 ριμπ., 3 κλεψ.), Μίτσοβ 4, Ροντρίγκεθ 4 (8 ασίστ), Ταρζέφσκι, Ντιλέινι 10 (2/2 τριπ., 2 ριμπ., 2 ασίστ), Σίλντς 11 (1/2 τριπ., 5 ριμπ., 2 ασίστ), Μπρουκς 2, Χάινς 8 (7 ριμπ.), Ντατόμε 7 (1/3 τριπ.).

Θρίαμβος για το Περιστέρι του Σπανούλη - Ιστορική πρόκριση στο Final Four του BCL
Γνώριμοι στην Ελλάδα οι διαιτητές στις ρεβάνς ΠΑΟΚ - Μπριζ και Φενέρμπαχτσε - Ολυμπιακός
Γκάφα ολκής από οπαδούς της Μπαρτσελόνα - Επιτέθηκαν στο πούλμαν της ομάδας τους (vid)
Σαρωτική η Μακάμπι Τελ Αβίβ κόντρα στην Μπασκόνια - Αντίπαλος του Παναθηναϊκού στα playoffs