Νόβακ Τζόκοβιτς: Άγριο ξέσπασμα στο Μόντε Κάρλο - Στην εξέδρα ο γιος του (video)

Άγριο ξέσπασμα του Νόβακ Τζόκοβιτς στο Monte Carlo Masters, με τον γιο του Στέφαν να κλέβει την παράσταση.

Ο Νόβακ Τζόκοβιτς έχει επιστρέψει στο Νο1 κόσμου και επιθυμεί να διατηρηθεί εκεί κατά τη χωμάτινη περίοδο της χρονιάς. Ο Σέρβος αντιμετωπίζει τον Ιταλό Λορέντζο Μουζέτι για μια θέση στα προημιτελικά της διοργάνωσης του Μόντε Κάρλο, αλλά δυσκολεύεται.

Παρότι πήρε το πρώτο σετ με 6-4, ο Μουζέτι αντεπιτέθηκε και του έβαλε δύσκολα στο δεύτερο σετ, το οποίο και κατέκτησε με 7-5. Μάλιστα, όταν δέχθηκε μπρέικ και είδε τον αντίπαλό του να προηγείται 6-5 και να σερβίρει, ο Τζόκοβιτς ξέσπασε τα νεύρα του στη ρακέτα που είχε αφήσει στον πάγκο του.

Και όλα αυτά μπροστά στον γιο του, Στέφαν, ο οποίος βρίσκεται στην εξέδρα και έχει κλέψει την παράσταση με τις αντιδράσεις του στους κερδισμένους πόντους του πατέρα του.

Ο Τζόκοβιτς φάνηκε να είναι εκνευρισμένος και στο τρίτο σετ, αλλά για καλή του τύχη ο αγώνας με τον Μουζέτι διεκόπη λόγω βροχής με το σκορ στα games να είναι στο 1-1.

Στίβος: Στο Ντουμπάι η Σπανουδάκη για την πρώτη δυνατή κούρσα της χρονιάς
Βόλος: Στηρίζει Γκαγκάτση για ΕΠΟ - «Μακριά από Μάνταλους και νταλαβεριτζήδες»