Α1 Πόλο Ανδρών: Τα ρόστερ των 16 «μαχητών» του πρωταθλήματος 2022-23

Α1 Πόλο Ανδρών: Τα ρόστερ των 16 «μαχητών» του πρωταθλήματος 2022-23

Το 37ο πρωτάθλημα της Α1 Πόλο Ανδρών ξεκινάει το Σάββατο 8 Οκτωβρίου. Δείτε εδώ τα ρόστερ των «16» διεκδικητών του πρωταθλήματος για τη σεζόν 2022-23.

Οι 16 «μονομάχοι» του φετινοί πρωταθλήματος της Α1 Πόλο ανδρών είναι οι εξής: Ολυμπιακός, Παναθηναϊκός, ΑΕΚ, ΠΑΟΚ, Πανιώνιος, ΝΟ Βουλιαγμένης, Υδραϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδας, Εθνικός, ΝΟ Χίου, Νηρέας Χαλανδρίου, ΝΟ Χανίων, Απόλλων Σμύρνης, ΓΣ Περιστερίου, Παλαιό Φάληρο και Ηλυσιακός.

Δείτε εδώ το αφιέρωμα του Onsports με όλα τα ρεκόρ, τα στατιστικά και τους τίτλους στην ιστορία του πρωταθλήματος της Α1 Πόλο Ανδρών. Θα μπορέσει τελικά ο Αλέξανδρος Γούνας να πιάσει τα ρεκόρ του Γιώργου Αφρουδάκη;

Αναλυτικά τα Ρόστερ των 16 ομάδων που μετέχουν, όπως δηλώθηκαν στην ΚΟΕ:

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (30 Συμμετοχές)

1987 1ος, 1988 2ος, 1989 1ος, 1990 1ος, 1991 2ος, 1992 4ος, 1993 4ος, 1994 5ος, 1995 3ος, 1996 6ος, 1997 7ος, 1998 7ος, 1999 8ος, 2000 8ος, 2001 6ος, 2002 6ος, 2003 12ος, 2005 6ος, 2006 10ος, 2007 10ος, 2008 11ος, 2014 10ος, 2015 7ος, 2016 7ος 2017 3ος, 2018 8ος, 2019 7ος, 2020 5ος, 2021 12ος, 2022 8ος

Ρόστερ

ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ Γρηγόρης

ΚΟΥΡΟΥΒΑΝΗΣ Δημήτρης

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ Στάθης

ΠΑΠΑΠΟΣΤΟΛΟΥ Χρήστος

ΠΟΥΡΟΣ Βαγγέλης

ΧΑΤΖΗΚΥΡΙΑΚΑΚΗΣ Μάριος

ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ Αλέξανδρος

ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ Νεκτάριος

GARDIJAN Aleksa (CAN)

ΑΓΚΟΡΤΣΑΣ Γιάννης

ΣΑΡΤΖΕΤΑΚΗΣ Μιχάλης

ΧΑΛΥΒΟΠΟΥΛΟΣ Ιπποκράτης

ΤΣΑΤΑΛΙΟΣ Μιχάλης

ΔΑΜΙΑΝΟΣ Φίλιππος Αναστάσιος

ΜΙΓΚΛΗΣ Μιχάλης

ΘΩΜΟΓΛΟΥ Γιάννης

ΠΡΙΜΗΚΥΡΙΟΣ Αντώνης

ΜΠΟΤΣΙΟΣ Τηλέμαχος

ΧΡΙΣΤΟΦΙΔΕΛΗΣ Βαγγέλης

ΙΛΙΤΣ Παναγιώτης

ΕΥΘΥΜΙΟΥ Χρήστος

ΚΟΛΟΒΟΣ Σπύρος

ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ Σπύρος Κίμων

ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ Γρηγόρης

WOODHEAD Quinn (USA)

Προπονητής: ΚΑΤΡΟΥΤΖΑΝΑΚΗΣ Γιάννης (2ος χρόνος)

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (27 Συμμετοχές)

1990 8ος, 1992 8ος, 1993 6ος, 1994 9ος, 1995 7ος, 1996 5ος, 1997 6ος, 1998 4ος, 1999 3ος, 2000 3ος, 2001 5ος, 2002 5ος, 2003 5ος, 2004 6ος, 2005 5ος, 2006 4ος, 2007 6ος, 2008 7ος, 2009 10ος, 2010 12ος, 2012 8ος, 2013 8ος, 2018 10ος, 2019 8ος, 2020 11ος, 2021 10ος, 2022 11ος

Ρόστερ

ΛΕΒΕΝΤΑΚΗΣ Στράτος

ΚΟΥΤΡΟΥΛΑΚΗΣ Σταμάτης

GOMES DA SILVA LUIS Ricardo (BRA)

SOLEIMANIPAK Aria (CAN)

ΑΓΙΩΡΓΟΥΣΗΣ Νίκος Δημοσθένης

ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ Παναγιώτης

ΓΕΩΡΒΑΣΑΚΗΣ Βαγγέλης

ΓΡΑΣΣΟΣ Γιώργος

ΖΟΥΖΟΥΝΗΣ Σταύρος

ΚΟΥΜΗΣ Αλέξανδρος

ΜΑΖΟΚΟΠΑΚΗΣ Παναγιώτης

ΜΑΡΑΓΚΟΥΔΑΚΗΣ Παναγιώτης

ΜΗΤΡΑΚΗΣ Γιώργος

ΜΠΑΤΑΚΗΣ Νίκος

ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ Γιώργος

ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ Νίκος

ΠΑΠΠΑΣ Φώντας

ΠΟΛΥΖΟΣ Αλέξανδρος

ΣΚΟΥΝΑΚΗΣ Αντώνης

ΣΑΧΟΥ Πάουλο

ΣΠΑΧΙΤΣ Σεμίρ

ΤΖΑΝΑΚΑΚΗΣ Γιώργος

ΧΑΡΙΤΑΚΗΣ Αντώνης

ΧΟΛΕΤΣΙΔΗΣ Αλέξανδρος

Προπονητής: ΒΟΥΛΓΑΡΑΚΗΣ Μάνθος (1ος χρόνος)

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (36 Συμμετοχές)

1987 3ος, 1988 4ος, 1989 4ος, 1990 2ος, 1991 1ος, 1992 2ος, 1993 2ος, 1994 3ος, 1995 4ος, 1996 2ος, 1997 1ος, 1998 1ος, 1999 2ος, 2000 2ος, 2001 2ος, 2002 2ος, 2003 2ος, 2004 2ος, 2005 8ος, 2006 6ος, 2007 4ος, 2008 5ος, 2009 3ος, 2010 3ος, 2011 2ος, 2012 1ος, 2013 2ος, 2014 2ος, 2015 3ος, 2016 2ος, 2017 2ος, 2018 2ος, 2019 2ος, 2020 2ος 2021 2ος, 2022 2ος

Ρόστερ

ΤΖΩΡΤΖΑΤΟΣ Παναγιώτης

ΧΑΛΥΒΟΠΟΥΛΟΣ Αριστείδης

ΚΑΣΤΡΙΝΑΚΗΣ Νίκος

ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ Στάθης

ΤΡΟΥΛΟΣ Χαράλαμπος

ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ Δημήτρης

ΠΑΠΑΣΗΦΑΚΗΣ Νίκος

WOODDHEAD Dylan Robert (usa)

ΑΛΑΦΡΑΓΚΗΣ Γιάννης

ΚΑΠΟΤΣΗΣ Μάριος

ΚΟΥΡΟΥΒΑΝΗΣ Νίκος

FARMER Matthew James (usa)

ΑΝΔΡΕΑΔΗΣ Μανώλης

ΑΛΜΥΡΑΣ Ανδρέας

ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ Θωμάς

ΣΑΠΟΥΝΑΚΗΣ Τάσος

ΣΠΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ Ασημάκης

ΛΕΒΑΝΤΗΣ Χρήστος

ΓΚΟΓΚΟΣ Φώτης

ΓΙΑΝΝΑΤΟΣ Νίκος

ΑΖΙΛΑΖΙΑΝ Αράμ

ΓΕΩΡΓΑΤΣΕΛΟΣ Κώστας

ΔΡΙΤΣΑΣ Βασίλης

ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ Στάθης

ΜΠΕΛΕΣΗΣ Κώστας

Προπονητής: VUJIASINOVIC Vladan (SRB)  - (1ος χρόνος)

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (34 Συμμετοχές)

1987 2ος, 1988 1ος, 1989 2ος, 1990 3ος, 1991 4ος, 1992 3ος, 1993 3ος, 1994 1ος, 1995 2ος, 1996 4ος, 1997 8ος, 1998 9ος, 1999 6ος, 2000 5ος, 2001 3ος, 2002 3ος, 2003 3ος, 2004 5ος, 2005 2ος, 2006 1ος, 2007 2ος, 2008 2ος, 2009 11ος, 2011 8ος, 2012 12ος, 2014 6ος, 2015 4ος, 2016 4ος, 2017 8ος, 2018 5ος, 2019 4ος, 2020 6ος, 2021 14ος, 2022 7ος

Ρόστερ

ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ Ιάσων

ΔΡΟΣΟΠΟΥΛΟΣ Αντώνης

ΜΠΕΡΙΣΤΙΑΝΟΣ Γιάννης

ΒΙΤΕΛΛΑΣ Κώστας Μάριος

ΠΡΩΤΟΨΑΛΤΗΣ Πέτρος

TESANOVIC Djordje (MNE)

ΠΑΠΑΔΟΓΚΩΝΑΣ Παναγιώτης

ΜΑΘΙΟΠΟΥΛΟΣ Κώστας

ΚΑΤΣΑΓΟΥΝΟΣ Γιώργος

ΒΑΛΛΙΑΝΑΤΟΣ Τάσος

ΘΕΟΔΟΣΗΣ – ΠΑΠΑΛΟΥΚΑΣ Διονύσης

AGULHA DE FREITAS Roberto (BRA)

ΛΑΔΑΣ Συμεών

ΙΩΑΝΝΟΥ Κώστας Μάριος

ΖΩΓΡΑΦΟΣ Λουκάς

ΚΑΡΑΜΟΛΕΓΚΟΣ Μανώλης Στέλιος

ΚΑΡΑΜΟΛΕΓΚΟΣ Γιώργος Ευφραίμ

ΠΑΛΥΒΟΣ Βαγγέλης

ΒΛΑΧΑΚΗΣ Αριστείδης

ΤΖΩΡΑΚΑΚΗΣ Ανδρέας

ΓΙΑΝΝΟΥΛΑΤΟΣ Φίλιππος Τάσος

ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ Πέτρος

ΤΖΟΥΡΟΣ Χριστόδουλος

ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ Γιώργος

ΒΑΗΣ Νίκος

Προπονητής: Κουντουδιός Φάνης (10ος χρόνος)

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (3 Συμμετοχές)

2019 11ος, 2021 4ος, 2022 9ος

Ρόστερ

HOLLAND Drew Lukas (1995) – (USA)

ΣΑΛΤΕΡΗΣ Ματθαίος (1994)

ΣΕΝΝΗΣ Μανώλης (2005)

ΤΟΡΑΚΗΣ Γιώργος (1989)

ΚΑΖΑΖΗΣ Μιχάλης (1994)

ΛΑΔΑΣ Παναγιώτης (2001)

ΦΩΣΚΟΛΟΣ Άγγελος (1995)

ΤΣΑΧΙΛΙΔΗΣ Μανώλης (1997)

ΚΟΥΚΟΥΜΑΚΗΣ Κώστας Τάσος (1995)

ΜΠΙΤΣΑΚΟΣ Χρήστος (2004)

ΠΡΕΚΑΣ Μανώλης (1996)

ΚΑΡΟΥΝΤΖΟΣ Διονύσης (1985)

ΧΡΥΣΟΣΠΑΘΗΣ Θανάσης Χρυσοβαλάντης (1994)

ΓΕΡΑΚΟΥΔΗΣ Νίκος (1995)

ΜΠΙΤΣΑΚΟΣ Ανδρέας (2005)

ΜΑΣΤΡΟΓΙΑΝΝΑΚΟΣ Δημήτρης (2006)

ΑΛΕΥΡΙΔΗΣ Μιχάλης (2005)

ΣΠΑΝΟΠΟΥΛΟΣ Σπύρος (2005)

ΚΥΡΙΑΖΗΣ Γιώργος (2005)

ΜΑΣΤΡΟΓΙΑΝΝΑΚΟΣ Νίκος (2004)

ΧΑΤΖΗΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Γιώργος (2004)

ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Στέλιος (2005)

ΣΠΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ Γιάννης (2006)

ΣΑΣΣΑΛΟΣ Γιώργος Τάσος (2006)

ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Κώστας (2006)

Προπονητής: ΛΟΥΔΗΣ Κώστας (4ος χρόνος)

ΠΑΟΚ DOMUS ERGO (22 Συμμετοχές)

2001 9ος, 2002 8ος, 2003 6ος, 2004 9ος, 2005 10ος, 2006 7ος, 2007 8ος, 2008 9ος, 2009 9ος, 2010 4ος, 2011 6ος, 2012 7ος, 2013 6ος, 2014 4ος, 2015 6ος, 2016 6ος, 2017 4ος, 2018 7ος, 2019 5ος, 2020 10ος, 2021 6ος, 2022 6ος

Ρόστερ

ΑΪΒΑΛΙΩΤΗΣ Χαρίλαος

ΑΛΙΦΤΕΙΡΑΣ Χρήστος

ΠΡΟΣΙΝΙΚΛΗΣ Νίκος

ΠΡΟΣΙΝΙΚΛΗΣ Πολυμέρης

ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΠΟΥΛΟΣ Χαράλαμπος

ΠΑΠΑΜΑΝΩΛΙΟΥΔΑΚΗΣ Θόδωρος

ΚΑΛΑΡΓΥΡΟΣ Νίκος

ΤΣΟΛΑΚΟΥΔΗΣ Νίκος

KOOPMAN Jesse (NED)

MILARDOVIC Nikola (CRO)

ΚΕΧΑΛΑΡΗΣ Γιάννης

ΚΟΥΓΙΟΥΝΗΣ Φίλιππος

ΛΑΣΚΑΡΙΔΗΣ Χρήστος

ΚΑΠΡΑΓΚΟΣ Κώστας

ΚΑΡΑΤΖΑΣ Σπιθολέων

ΣΑΛΕΧ Αλί

ΣΑΡΗΣΣΑΒΑΣ Νίκος

ΒΕΚΡΗΣ Λάζαρος

ΦΟΥΡΝΑΡΑΚΗΣ Δημήτρης

ΤΣΙΟΥΜΑΣ Δημήτρης

ΣΠΥΡΙΔΗΣ Άλκης

ΣΠΑΝΟΥΔΗΣ Νίκος

Προπονητής: ΧΑΤΖΗΘΕΟΔΩΡΟΥ Θόδωρος (4ος χρόνος)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (36 Συμμετοχές)

1987 4ος, 1988 6ος, 1989 3ος, 1990 5ος, 1991 3ος, 1992 1ος, 1993 1ος, 1994 2ος, 1995 1ος, 1996 1ος, 1997 3ος, 1998 2ος, 1999 1ος, 2000 1ος, 2001 1ος, 2002 1ος, 2003 1ος, 2004 1ος, 2005 1ος, 2006 2ος, 2007 1ος, 2008 1ος, 2009 1ος, 2010 1ος, 2011 1ος 2012 2ος, 2013 1ος, 2014 1ος, 2015 1ος, 2016 1ος, 2017 1ος, 2018 1ος, 2019 1ος, 2020 1ος, 2021 1ος, 2022 1ος

Ρόστερ

ΖΕΡΔΕΒΑΣ Μάνος (1997) Τερματοφύλακας

ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΣ Αχιλλέας (2000) Περιφερειακός

ΓΚΙΛΛΑΣ Νίκος (2003) Περιφερειακός

ΓΕΝΗΔΟΥΝΙΑΣ Ντίνος (1993) Περιφερειακός

ΦΟΥΝΤΟΥΛΗΣ Γιάννης (1988) Περιφερειακός

ΓΟΥΒΗΣ Κώστας (1994) Αμυντικός

ΔΕΡΒΙΣΗΣ Γιώργος (1994) Περιφερειακός

BUSLJE Andro (1986) Αμυντικός (CRO)

ΜΟΥΡΙΚΗΣ Κώστας (1988) Φουνταριστός

ΚΟΛΟΜΒΟΣ Χριστόδουλος (1988) Φουνταριστός

ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ Αλέξανδρος (1999) Περιφερειακός

FILIPOVIC Filip (1987) Περιφερειακός (SRB)

BIJAC Marko (1991) Τερματοφύλακας (CRO)

ΔΗΜΟΥ Δημήτρης (2000) Περιφερειακός

ΔΑΜΙΓΟΣ Θόδωρος (2004) Τερματοφύλακας

VAMOS Marton Gyorgy (1992) Περιφερειακός (HUN)

ΛΙΑΝΤΖΙΡΗΣ Νικηφόρος (2005) Περιφερειακός

ΚΟΤΣΑΜΠΑΣ Νίκος (2005) Περιφερειακός

ΔΙΡΧΑΛΙΔΗΣ Γιώργος (2007) Περιφερειακός

Προπονητής: MILANOVIC Igor SRB - (1ος χρόνος)

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (5 Συμμετοχές)

2018 6ος, 2019 3ος, 2020 4ος, 2021 3ος, 2022 4ος

Ρόστερ

ΓΑΛΑΝΟΠΟΥΛΟΣ Στέφανος

ΣΟΛΑΝΑΚΗΣ Μανώλης

ΓΑΡΔΙΚΑΣ Νίκος

ΧΟΝΔΡΟΚΟΥΚΗΣ Κώστας

ΑΛΑΜΑΝΟΣ Αλέξανδρος

ΓΟΝΙΩΤΑΚΗΣ Άγγελος

ΜΟΚΚΑΣ Κώστας

ΚΑΒΟΥΣΑΝΟΣ Βασίλης

ΤΟΥΡΚΟΜΕΝΗΣ Ιάσων

ΜΥΡΙΛΟΣ Τάσος

ΜΠΡΑΪΜΗΣ Διονύσης

ΔΙΠΛΑΡΟΣ Μιχάλης

BOGDANOVIC Nikola (SRB)

VICKOVIC Lazar (SRB)

ΕΞΗΣ Δημήτρης

ΤΣΙΑΒΑΛΙΑΡΗΣ Δημήτρης

ΑΙΓΙΝΙΤΗΣ Αντώνης

ΜΠΕΘΑΝΗΣ Γιάννης

ΤΣΑΚΙΡΕΛΗΣ Σπύρος

ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ Φοίβος Ιορδάνης

ΚΑΤΣΙΦΗΣ Σταύρος

ΤΣΑΠΑΛΗΣ Θανάσης

ΛΑΖΑΡΟΥ Στέλιος Κώστας

Προπονητής: ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗΣ Νίκος (3ος χρόνος)

ΥΔΡΑΪΚΟΣ (8 Συμμετοχές)

2015 5ος, 2016 5ος, 2017 7ος, 2018 4ος, 2019 6ος, 2020 3ος, 2021 5ος, 2022 5ος

Ρόστερ

ΜΑΜΑΛΗΣ Βίκτωρας

ΜΠΕΚΕΣ Χαράλαμπος

ΔΑΛΑΜΠΕΚΗΣ Ιγνάτιος

ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Αλέξανδρος

ΓΚΑΡΑΝΗΣ Γιάννης

ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ Στέργιος

ΜΠΛΑΝΗΣ Φώτης

ΡΟΜΠΟΠΟΥΛΟΣ Χαράλαμπος

ΔΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Νίκος

SUZUKI Toi (JPN)

ΚΟΝΤΟΝΗΣ Νίκος

ΜΠΕΡΤΟΛΗΣ Παναγιώτης

ΜΗΤΡΑΚΗΣ Νίκος

ΖΩΡΖΟΣ Φώντας

ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ Στάθης                               

ΜΑΚΑΝΤΑΝΗΣ Γιάννης

ΜΑΚΑΝΤΑΝΗΣ Νίκος

ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ Δημήτρης

ΤΖΟΚΑΣ Ηρακλής

ΦΩΤΑΡΑΣ Πανορμίτης

ΚΑΠΕΤΟΠΟΥΛΟΣ Φώτης

TAKATA Mitsuru (JPN)

ΚΑΝΑΣ Χριστόδουλος

ΠΑΝΟΠΟΥΛΟΣ Κυριάκος

ΚΑΡΑΪΣΚΟΣ Κώστας

Προπονητής: ΚΑΡΑΜΑΝΗΣ Νίκος (1ος χρόνος)

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (6 Συμμετοχές)

1991 10ος, 1995 8ος, 1996 12ος, 1998 8ος, 1999 9ος, 2000 12ος

Ρόστερ

ΧΡΙΣΤΟΦΙΔΗΣ Φαίδων

ΤΡΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ Θόδωρος

ΚΡΑΝΙΑΣ Βασίλης

ΤΟΥΜΠΟΥΡΟΣ Νίκος

ΜΟΣΧΟΒΕΛΗΣ Δημήτρης

ΔΗΜΟΥ Παύλος

ΟΡΦΑΝΟΥΔΑΚΗΣ Φάνης

ΓΚΑΝΑΤΣΙΟΣ Δημήτρης

ΚΑΠΡΟΥΛΙΑΣ Παναγής

ΚΑΤΣΙΝΟΥΛΑΣ Λευτέρης

ΜΠΟΜΠΟΣ Δημήτρης

ΣΦΗΚΑΚΗΣ Αντώνης

ΛΕΜΠΕΣΗΣ Διαμαντής

ΛΩΡΗΣ Μανώλης

ΞΥΛΑΣ Παναγιώτης

ΠΑΝΑΓΙΩΤΙ Ερέις

ΑΣΒΕΣΤΗΣ Χρήστος

ΤΣΙΦΤΣΗΣ Στέλιος

ΤΣΙΣΤΡΑΚΗΣ Μανώλης

ΚΑΡΑΒΙΩΤΗΣ Αριστείδης

ΤΑΣΣΟΠΟΥΛΟΣ Αντώνης

ARAKI Kenta (JPN)

ARAI Atsusi (JPN)

ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ Γιάννης

ΜΑΥΡΟΜΜΑΤΗΣ Αριστείδης

Προπονητής: ΣΧΙΖΑΣ Τάσος (1ος χρόνος / Α1)

ΑΕΚ (2 Συμμετοχές)

2021 8η, 2022 10η

Ρόστερ

ΚΑΡΑΜΠΕΤΣΟΣ Φίλιππος (1977)

ΚΟΚΚΙΝΑΚΗΣ Κώστας (1975)

ΜΑΡΙΝΑΓΗΣ Γιάννης Χρήστος (2001)

ΓΑΛΑΝΗΣ Νίκος (2003)

ΓΚΑΤΣΟΣ Γιώργος (2001)

ΝΑΤΣΟΥΛΗΣ Ηλίας (2001)

ΜΠΑΚΑΛΟΥΜΗΣ Γιάννης (2001)

ΧΑΪΔΟΠΟΥΛΟΣ Σωτήρης (2001)

VUKSEVIC Nikola (1985) – (MNE)

ΣΤΑΜΕΛΛΟΣ Δημήτρης (2001)

ARAYA Luis (1998) – (USA)

ΖΑΧΟΠΟΥΛΟΣ Κώστας (2006)

ΜΑΓΚΙΩΡΗΣ Παναγιώτης (1995)

ΑΒΑΓΙΑΝΟΣ Μιχάλης (2000)

ΦΩΤΕΙΝΑΚΗΣ Δημήτρης (2003)

ΣΤΕΛΛΑΤΟΣ Νίκος (1979)

ΤΣΑΤΑΛΙΟΣ Μιχάλης (2002)

ΠΑΠΑΚΟΣ Κώστας (2002)

ΜΑΥΡΩΤΑΣ Άρης (2000)

ΣΑΒΙΤΣ Γιώργος (2006)

ΧΗΤΟΣ Γιώργος (2006)

ΖΑΚΧΑΙΟΣ Γιάννης (2005)

ΒΟΥΒΑΛΙΔΗΣ Κώστας (2005)

ΖΑΡΟΓΙΑΝΝΗΣ Σπύρος (2006)

ΕΥΘΥΜΙΟΠΟΥΛΟΣ Κώστας (2006)

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Γιώργος (2006)

Προπονητής: ΒΕΝΕΤΟΠΟΥΛΟΣ Νίκος (1ος χρόνος)

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (22 Συμμετοχές)

1994 11ος, 1996 8ος, 1997 9ος, 1998 12ος, 2003 8ος, 2004 4ος, 2005 3ος, 2006 3ος, 2007 5ος, 2008 3ος, 2009 2ος, 2010 2ος, 2011 4ος, 2012 5ος, 2013 9ος, 2014 8ος, 2015 11ος, 2017 9ος, 2018 11ος, 2020 8ος, 2021 7ος, 2022 3ος

Ρόστερ

ΛΙΜΑΡΑΚΗΣ Κώστας

ΚΟΠΕΛΙΑΔΗΣ Νίκος

ΜΠΟΥΖΑΛΑΣ Δημήτρης

ΓΚΙΟΥΒΕΤΣΗΣ Κώστας

BITADZE Andria (GEO)

ΝΤΑΛΑΠΑΣ Ιάσων

ΚΑΛΑΪΤΖΗΣ Γιώργος

ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ Παύλος

ΠΑΠΑΚΟΣ Γιάννης

ΓΟΥΝΑΣ Αλέξανδρος

SPOONER Sean (CAN)

ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΗΣ Γρηγόρης

ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ Αριστοτέλης

ΚΑΝΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Χρήστος

ΛΟΡΑΝΤΟΣ Αλκιβιάδης

ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΩΤΗΣ Γιάννης

ΚΑΤΡΑΟΥΡΑΣ Θωμάς

ΜΠΑΓΙΟΥΜΙ Μωχάμετ

Προπονητής: ΔΗΜΟΥ Κώστας (6ος χρόνος)

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (25 Συμμετοχές)

1987 6ος, 1988 7ος, 1989 5ος, 1990 4ος, 1991 8ος, 1992 10ος, 1993 11ος, 1999 5ος, 2000 4ος, 2001 4ος, 2002 4ος, 2003 11ος, 2005 11ος, 2007 7ος, 2008 8ος, 2009 5ος, 2010 6ος, 2011 3ος, 2012 4ος, 2013 5ος, 2014 3ος, 2015 2ος, 2016 3ος, 2017 6ος, 2020 12ος, 2022 12ος

Ρόστερ

RISTICEVIC Dimitrije (1992) Τερματοφύλακας (SRB)

ADZIC Danilo (1996) Αμυντικός  (MNE)

ΔΕΡΜΙΤΖΑΚΗΣ Δημοσθένης (1991) Περιφερειακός

ΤΖΕΛΑΤΗΣ Δημήτρης (1994) Αμυντικός

ΑΛΒΕΡΤΗΣ Νίκος (1995) Περιφερειακός

ΧΑΤΖΗΓΟΥΛΑΣ Μάριος (1995) Περιφερειακός

ΣΓΟΥΡΙΔΗΣ Δημήτρης (2002) Φουνταριστός

ΤΟΤΤΗΣ Γιάννης (2005) Περιφερειακός

ΚΑΝΔΑΝΟΛΕΩΝ Κώστας (2005) Φουνταριστός

ΚΡΑΤΗΜΕΝΟΣ Δημήτρης (2006) Τερματοφύλακας

ΕΓΝΑΤΙΑΔΗΣ Αλέξανδρος (2007) Περιφερειακός

ΖΕΡΒΟΥΔΑΚΗΣ Ορέστης (2006) Αμυντικός

ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ Νίκος (2004) Τερματοφύλακας

ΣΙΑΜΑΣ Παναγιώτης (2004) Περιφερειακός

ΣΙΑΜΑΣ Γιώργος (2006) Περιφερειακός

ΣΙΑΜΑΣ Χρήστος (2006) Περιφερειακός

ΔΕΥΤΕΡΑΙΟΣ Φοίβος (2004) Περιφερειακός

ΚΟΥΡΟΥΠΗΣ Γιώργος (2005) Περιφερειακός

ΤΣΑΓΚΑΣ Γιάννης (2006) Περιφερειακός

ΚΕΦΑΛΟΓΙΑΝΝΗΣ Βαγγέλης (2006) Περιφερειακός

ΑΡΑΠΟΓΙΑΝΝΗΣ Δημήτρης (2006) Περιφερειακός

ΓΑΒΡΙΗΛ Γιάννης (2007) Αμυντικός

ΕΓΝΑΤΙΑΔΗΣ Θανάσης (2005) Περιφερειακός

ΧΩΜΑΤΑΣ Βασίλης (2006) Φουνταριστός

ΧΑΡΗΣ Νίκος (2006) Περιφερειακός

Προπονητής: ΜΑΖΗΣ Δημήτρης (1ος χρόνος)

ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (3 Συμμετοχές)

2002 11ος, 2006 9ος, 2007 12ος

Ρόστερ

ΚΑΖΑΚΟΣ Δημήτρης (1995)

ΜΑΥΡΩΤΑΣ Λεωνίδας (1996)

ΔΑΝΟΥΡΔΗΣ Μιχάλης (1992)

ΚΟΥΡΜΕΛΕΣ Βαγγέλης (2003)

ΚΟΥΡΜΕΛΕΣ Γιώργος (2001)

ΚΑΡΥΔΗΣ Παναγιώτης (1999)

ΠΑΝΤΑΖΟΠΟΥΛΟΣ Γιάννης (1997)

ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ Γιώργος (2000)

ΜΑΝΔΑΛΙΟΣ Κώστας (2003)

ΜΠΕΡΤΟΛΗΣ Στέφανος (2001)

ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Δημήτρης (1998)

ΣΤΥΛΙΑΝΑΚΗΣ Μανώλης (1999)

ΤΣΙΡΩΝΗΣ Παναγιώτης (2001)

ΝΕΓΚΙΖ Φαίδων (2000)

ΓΚΑΡΑΝΗΣ Θόδωρος (2000)

ΠΟΝΤΙΚΕΑΣ Κυριάκος (1991)

ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ Νίκος

ΚΑΚΛΗΣ Βαγγέλης (2004)

ΚΟΝΤΑΛΕΞΗΣ Φωκίων (2004)

ΟΝΟΠΑΣ Ανδρέας (2005)

ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ Θόδωρος (2005)

ΚΑΡΟΥΖΟΣ Κώστας (2005)

ΖΕΝΙΟΣ Φάνης (2004)

ΚΑΖΑΝΗΣ Νέστωρ (2007)

ΜΠΑΤΣΑΡΗΣ Νίκος

Προπονητής: ΙΝΤΖΕΣ Γιώργος (1ος χρόνος)

ΝΟ ΧΙΟΥ (36 Συμμετοχές)

1987 5ος, 1988 3ος, 1989 6ος, 1990 6ος, 1991 6ος, 1992 6ος, 1993 8ος, 1994 6ος, 1995 6ος, 1996 10ος, 1997 2ος, 1998 5ος, 1999 10ος, 2000 7ος, 2001 8ος, 2002 7ος, 2003 4ος, 2004 7ος, 2005 4ος, 2006 5ος, 2007 3ος, 2008 4ος, 2009 6ος, 2010 9ος, 2011 5ος, 2012 3ος, 2013 3ος, 2014 7ος, 2015 9ος, 2016 8ος, 2017 10ος, 2018 3ος, 2019 10ος, 2020 9ος, 2021 11ος, 2022 13ος

Ρόστερ

ΚΑΡΑΚΟΥΡΟΣ Γιάννης

ΓΙΑΝΝΑΡΑΣ Γιάννης

ΚΑΡΑΒΑΣ Σαράντος

ΜΙΜΙΔΗΣ Στέλιος

JAJCINOVIC Domagoj (CRO)

ΠΑΠΠΑΣ Αλέξανδρος

ΤΖΩΡΤΖΗΣ Γιάννης

ΧΑΤΖΗΣΤΕΦΑΝΟΥ Στάθης

ΚΑΝΔΙΟΓΛΟΥ Γιώργος

XALAJIAN Matthew Thomas (CAN)

ΚΑΡΑΚΟΥΡΟΣ Μιχάλης

ΜΑΡΟΥΛΑΣ Μάρκος

ΚΑΡΑΚΑΣΗΣ Νίκος

ΒΕΚΚΟΣ Μιχάλης

ΑΜΠΑΖΗΣ Ματθαίος

ΠΑΖΑΪΤΗΣ Λευτέρης

ΓΑΒΑΛΑΣ Γιάννης

ΣΠΑΝΟΓΙΑΝΝΗΣ Κώστας

Προπονητής: ΝΤΟΣΚΑΣ Γιώργος (5ος χρόνος)

ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ (22 Συμμετοχές)

2000 11ος, 2002 9ος, 2003 9ος, 2004 8ος, 2005 9ος, 2006 8ος, 2007 9ος, 2008 6ος, 2009 8ος, 2010 5ος, 2011 7ος, 2012 9ος, 2013 10ος, 2014 9ος, 2015 10ος, 2016 9ος, 2017 5ος, 2018 9ος, 2019 9ος, 2020 7ος, 2021 9ος, 2022 14ος

Ρόστερ

RADULOVIC Nikola (SRB)

TOTH Peter Pal (HUN)

ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΟΣ Παναγιώτης Κυριάκος

ΓΑΛΑΝΙΔΗΣ Κώστας

ΘΑΛΑΣΣΙΝΟΣ Μιχάλης

ΚΑΛΗΣ Φοίβος Αλέξανδρος

ΚΟΚΚΙΝΟΣ Ιωσήφ

ΚΟΥΚΟΥΝΑΣ Κώστας

ΚΟΥΡΛΙΑΦΤΗΣ Γιάννης

ΚΟΥΤΛΑΚΗΣ Βασίλης

ΚΟΧΕΙΛΑΣ Νικήτας

ΛΙΑΠΑΚΗΣ Μανώλης

ΜΑΥΡΑΚΗΣ Γρηγόρης

ΠΑΓΟΥΛΑΤΟΣ Παναγιώτης

ΠΑΝΑΡΕΤΟΣ Θόδωρος

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Γιώργος

ΠΑΡΤΣΟΓΛΟΥ Δημήτρης Ησαϊας

ΠΕΡΙΔΗΣ Τάσος

ΒΑΣΣΟΣ Νίκος

ΓΙΑΝΝΕΛΛΗΣ Ηλίας Μάριος

ΚΑΛΚΑΒΟΥΡΑΣ Μάριος

ΜΑΜΜΟΣ Ίκαρος

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Κλέαρχος

ΠΙΚΡΙΔΑΣ Νίκος

ΠΡΟΚΟΠΗΣ Αλέξανδρος

Προπονητής: ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ Αργύρης (1ος χρόνος)



Live Chat Παναθηναϊκός-Αρμάνι Μιλάνο 33-42 (Ημίχρονο)
Live Chat Παναθηναϊκός-Αρμάνι Μιλάνο 33-42 (Ημίχρονο)
Diriyah Tennis Cup: Αποκλεισμός για Τσιτσιπά από Νόρι
Diriyah Tennis Cup: Αποκλεισμός για Τσιτσιπά από Νόρι
Γλυκοαλκαλοειδή: Πού υπάρχουν οι ενώσεις που καταπολεμούν τον καρκίνο
Γλυκοαλκαλοειδή: Πού υπάρχουν οι ενώσεις που καταπολεμούν τον καρκίνο
ΠΑΟΚ: Αντίστροφη μέτρηση για επιστροφή τριών
ΠΑΟΚ: Αντίστροφη μέτρηση για επιστροφή τριών