Ευρωπαϊκό Βερολίνου / Καταδύσεις: 8οι Παπαρούνας και Φαφαλής

Την 8η θέση κατέλαβαν στον τελικό των 3μ Συγχρονισμένων Καταδύσεων, Στέφανος Παπαρούνας και Μιχάλης Φαφαλής, στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Υγρού Στίβου του Βερολίνου.

Οι δύο Έλληνες καταδύτες βαθμολογήθηκαν συνολικά με 368.37, αποσπώντας μια καθ’ όλα τιμητική θέση με βάση την ελλιπή τους προετοιμασία.

Την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο κατέκτησαν οι Ρώσοι Ζακχάροφ και Κουζνέτσοφ με 464.64 βαθμούς. Δεύτερη θέση για τους Γερμανούς Χάουσντινγκ και Φεκ, οι οποίοι συγκέντρωσαν 438.15 βαθμούς. Το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησαν οι Ουκρανοί Γκορσκοβόροφ και Κβάσα με βαθμολογία 433.98.

Μακάμπι: Χαλάρωμα και πανέτοιμη για τον Παναθηναϊκό AKTOR