Ιστορική νίκη για Ωραιόκαστρο, 3-2 τους Μακεδόνες!

Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα της Α1 Γυναικών πανηγύρισε το Σάββατο (19/1) το ΔΑΣ Ωραιοκάστρου, επικρατώντας 3-2 σετ των Μακεδόνων.

Οι φιλοξενούμενες μπήκαν δυνατά στον αγώνα και πήραν το πρώτο σετ 25-20 ωστόσο, το ΔΑΣΩ αντέδρασε και έφερε το ματς στα ίσια 30-28 και πήρε το προβάδισμα 2-1 σετ με 25-20. Όμως, οι Μακεδόνες πήγαν το ματς στο τάι μπρέικ (25-15) αλλά εκεί η ομάδα του Ωραιοκάστρου πανηγύρισε την πρώτη της νίκη.

Τα σετ: 20-25, 30-28, 25-20, 15-25, 15-12.

Μακάμπι Τελ Αβίβ: Αλλαγή έδρας για τα ματς με τον Παναθηναϊκό AKTOR και με περισσότερους φιλάθλους
Σούπερ προσφορά* από το Pamestoixima.gr για τη σημερινή μάχη του Παναθηναϊκού στη Euroleague
Γιάννης Αντετοκούνμπο: Παντρεύεται στην Ελλάδα το καλοκαίρι - Πού θα γίνει ο γάμος (vid)
Ολυμπιακός - Άστον Βίλα: Με 1.600 φιλάθλους οι Άγγλοι στο «Γ. Καραϊκάκης»