Μακεδόνες: Ζορίστηκαν με Βριλήσσια

Δύσκολη νίκη σημείωσαν οι Μακεδόνες με 3-1 (25-16, 26-24, 24-26, 25-20) σετ επί των Βριλησσίων για την 13η αγωνιστική της Α1 Γυναικών στο βόλεϊ.

Το «τρίποντο» ήρθε πολύ πιο δύσκολα, από ό, τι δείχνει το τελικό σκορ, αφού μετά το σχετικά εύκολο 1-0, η συνέχεια είχε συνεχείς ανατροπές. Στο δεύτερο σετ, οι γηπεδούχες ήταν μπροστά ακόμα και με 6 πόντους, τα Βριλήσσια, όμως, προσπέρασαν στο 17-19, αλλά και πάλι η ομάδα των Κυμίνων ισοφάρισε σε 24-24 και τελικά έφτασε στο 2-0.

Στο 3ο σετ, από το 23-17, τα Βριλήσσια κατάφεραν να ανατρέψουν και πάλι τα δεδομένα και από εκεί που το ματς όδευε προς 3-0, οι φιλοξενούμενες έκαναν το 24-26 και μείωσαν σε 2-1, δίνοντας άλλη τροπή στο παιχνίδι.

Στο τελευταίο, όπως αποδείχτηκε, σετ, οι Μακεδόνες προηγήθηκαν 19-14 και 23-17 τα Βριλήσσια, όμως, δεν το έβαλαν κάτω, μείωσαν στον πόντο 20-19 για να έρθει το επί μέρους σερί 5-1 των γηπεδούχων για το 3-1.

Άρης – ΠΑΟΚ: Τιμωρία από UEFA για τον «Δικέφαλο», πριν το ντέρμπι τίτλου στη Super League
Γκουαρντιόλα: «Η μοίρα στα χέρια μας»
Euro 2024: Έτσι θα πάνε στα τελικά Γαλλία, Γερμανία, Ολλανδία
Αποδέχτηκε την πρόταση του Κοτς και αναλαμβάνει διοικητικό ρόλο στην Φενέρ ο Ατζούν