Ατρόμητος-ΠΑΣ Γιάννινα: «Καταστροφικό το 10λεπτο μετά το 0-1» - «Τελικός» με ΟΦΗ

Ατρόμητος-ΠΑΣ Γιάννινα: Ο Θανάσης Στάικος αναφέρθηκε στο επόμενο ματς με τον ΟΦΗ.

Ο τεχνικός του ΠΑΣ Γιάννινα Θανάσης Στάικος εμφανίστηκε πικραμένος μετά την ήττα από τον Ατρόμητο.

Ο προπονητής των Ηπειρωτών είδε την ομάδα του να προηγείται, αλλά να μην παίρνει ούτε τον βαθμό και στάθηκε στην έλλειψη συγκέντρωσης των παικτών.

Αναλυτικά όσα είπε: «Ήταν ένα ματς χωρίς πολλές φάσεις και ισορροπημένο. Προηγηθήκαμε και θα μπορούσαμε να ελέγξουμε το παιχνίδι. Κάποιες στιγμές όμως που δεν είχαμε συγκέντρωση δεχθήκαμε δύο γκολ. Κάναμε καλή προσπάθεια, αλλά χρειαζόμαστε περισσότερη συγκέντρωση για να παίρνουμε και βαθμούς.

Δεν είχαμε απειληθεί καθόλου και δείχναμε να ελέγχουμε το παιχνίδι , αλλά σε ένα διάστημα δέκα λεπτών χάσαμε τη συγκέντρωση μετά το προβάδισμα και αυτό το δεκάλεπτο ήταν καταστροφικό.

Για το παιχνίδι που ακολουθεί απέναντι στον ΟΦΗ, ανέφερε: «Πλέον το μυαλό μας είναι στο επόμενο ματς με τον ΟΦΗ που είναι ένα πολύ σημαντικό παιχνίδι. Μέχρι τώρα γενικά έχουμε καλά σχόλια από αντιπάλους και καλές εντυπώσεις, όμως μας λείπουν οι βαθμοί και θα δώσουμε τα πάντα για να νικήσουμε τον ΟΦΗ».

Μακάμπι Τελ Αβίβ: Αλλαγή έδρας για τα ματς με τον Παναθηναϊκό AKTOR και με περισσότερους φιλάθλους
Σούπερ προσφορά* από το Pamestoixima.gr για τη σημερινή μάχη του Παναθηναϊκού στη Euroleague
Γιάννης Αντετοκούνμπο: Παντρεύεται στην Ελλάδα το καλοκαίρι - Πού θα γίνει ο γάμος (vid)
Ολυμπιακός - Άστον Βίλα: Με 1.600 φιλάθλους οι Άγγλοι στο «Γ. Καραϊκάκης»