ΠΑΣ Γιάννινα: Φιλικό ξεμούδιασμα με τριάρα κόντρα στον Θεσπρωτό
INTIME

Ο ΠΑΣ Γιάννινα νίκησε 3-0 τον Θεσπρωτό, σε φιλικό παιχνίδι.

Φιλικό παιχνίδι για όσους δεν έπαιξαν κόντρα στον Λεβαδειακό, ή έπαιξαν λίγο, έδωσε ο ΠΑΣ Γιάννινα, που υποδέχτηκε στο ΠΕΑΚΙ τον Θεσπρωτό. Η ομάδα του Θανάση Στάικου επικράτησε 3-0, με το φιλικό να διαρκεί 70’ λεπτά.

Το σκορ άνοιξε ο Σταματελόπουλος με εκτέλεση πέναλτι στο 5ο λεπτό, το οποίο κέρδισε ο ίδιος. Στο 18’ ο Τζίμας με πλασέ διπλασίασε τα τέρματα του ΠΑΣ. Στο 57’ ο Παντελάκης με κεφαλιά το τελικό 3-0.

ΠΑΣ Γιάννινα (Θανάσης Στάικος): Αθανασίου, Τσάβος, Παντελάκης, Ρίζος, Μπακαδήμας, Παζνάνσκι, Πήλιος, Τζίμας, Κύρκος, Σταματελόπουλος, Φοφανά.

Έπαιξαν και οι: Βρακάς, Λώλης Ν., Τσίρης, Βλέτσας.

Θεσπρωτός (Χουάν Ραμόν Ρότσα): Παπάς, Γώγος, Βασιλάκης, Λούκας, Μαντζουρανάκης, Μαρτίνεζ, Κωνσταντίνου, Διγκόζης, Λύγκας, Δρίτσας, Μπονίγια.

Έπαιξαν και οι: Τσιμόπουλος, Ρότσης, Σεμερτζάκης, Ντώντης, Πανταζέλος, Χατζηγεωργίου, Οικονομικός, Μαγκράτζε, Παπάς Ε., Τρομπούκης, Χατζάκος, Αλί.

Premier League: Συνέχεια στο… μαρτύριο της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
Serie A: Βήμα Champions League η Αταλάντα
Ολυμπιακός: Πονοκέφαλος με Ορτέγκα ενόψει Άστον Βίλα