ΑΕΚ: Πρωινή προπόνηση το Σάββατο λόγω… χιονιού

Η τελευταία προπόνηση της ΑΕΚ πριν το ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό άλλαξε ώρα.

Η κακοκαιρία «Φίλιππος» πλήττει τη χώρα και στην ΑΕΚ αποφάσισαν να αλλάξουν το πρόγραμμά τους για να μην την πατήσουν όπως την προηγούμενη φορά που χιόνισε.

Γι’ αυτό, αντί για τις 17:00, η Ένωση θα προπονηθεί το Σάββατο στις 11:30 το πρωί, ολοκληρώνοντας έτσι την προετοιμασία της για την πρεμιέρα των πλέι οφ με τον Παναθηναϊκό, την Κυριακή στη Λεωφόρο.

Η πρόβλεψη της ΕΜΥ κάνει λόγο για χιονόπτωση το απόγευμα και οι «κιτρινόμαυροι» δεν θέλουν να ταλαιπωρηθούν, όπως είχε γίνει με την κακοκαιρία «Ελπίδα».

Παράλληλα, αρνητικά ήταν όλα τα τεστ ανίχνευσης κορονοϊού στην ΑΕΚ, ενόψει του κυριακάτικου αγώνα.

Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»