Αστέρας Τρίπολης: «Τελικός» με ΑΕΚ για εξάδα

Την Κυριακή ο Αστέρας Τρίπολης χρειάζεται μόνο νίκη για να ελπίζει σε πλέι οφ.

Η ήττα από τον Ολυμπιακό στο «Γ. Καραϊσκάκης» αποτελεί παρελθόν για τον Αστέρα Τρίπολης, καθώς δεν έχει χρόνο να αναλύσει πως έχασε με 5-1, ενόψει του «τελικού» της Κυριακής (6/3, 19:00) με την ΑΕΚ.

Οι Αρκάδες θέλουν να διεκδικήσουν μια θέση στην εξάδα και για να το πετύχουν αυτό, χρειάζονται νίκη επί της Ένωσης στο ΟΑΚΑ. Το έργο του Μίλαν Ράσταβατς δεν είναι εύκολο, ωστόσο θα έχει περισσότερες λύσεις στη διάθεσή του.

Οι Μπαράλες, Ατιένθα και Γκαρσία εξέτισαν την ποινή τους και θα βρίσκονται στη διάθεση του Αστέρα, όπως και ο Άλβαρεζ που ξεπέρασε την ίωση που τον ταλαιπώρησε.

Επαφές της Τσέλσι με Έβερτον για Πίκφορντ!
Ρεμς: Κοινή συναινέσει «διαζύγιο» με τον Στιλ
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό