Φιλίππου: «Κερδίζει σε εμπειρία και χτίζει αυτοπεποίθηση η Δόξα Δράμας»

Ο Σπύρος Φιλίππου έμεινε ευχαριστημένος από την απόδοση των παικτών της Δόξας και τη νίκη.

Ευρεία νίκη πανηγύρισε η Δόξα Δράμας, με 5-2 επί του Θερμαϊκού Θέρμης. Ο Σπύρος Φιλίππου, μετά το πρώτο φετινό τρίποντο ανέφερε στις δηλώσεις του:

«Ήταν μια σημαντική νίκη, ειδικά από τη στιγμή που συνδυάστηκε με καλή εμφάνιση. Όπως εξελίχθηκε το παιχνίδι στο 2ο ημίχρονο, κερδίζουμε σε εμπειρία και χτίζουμε αυτοπεποίθηση ως ομάδα.

Οι παίκτες μου κατάφεραν να διαχειριστούν μια δύσκολη κατάσταση, όταν το σκορ μειώθηκε σε 3-2, και να αντιδράσουν με επιτυχία.
Είναι γεγονός πως το 15λεπτο 60΄-75΄ χάσαμε την συγκέντρωση μας και δεχθήκαμε πίεση από τον αντίπαλο, που πέτυχε δυο γκολ.

Στα θετικά σημεία του αγώνα η παρουσία νέων ποδοσφαιριστών, σε σχέση με την προηγούμενη Κυριακή, που επάξια αντικατέστησαν τις ελλείψεις των Παπαϊωάννου, Γιαννούση, Πετρίδη, Οικονομίδη.

Πιστεύω ο κόσμος να ευχαριστήθηκε τη νίκη, τα γκολ και το καλό ποδόσφαιρο, έτσι ώστε στο επόμενο μας παιχνίδι να είναι περισσότερος.

Αφήνουμε πλέον πίσω μας το ματς αυτό και ξεκινάμε την προετοιμασία για την πρώτη έξοδο στη Αλεξανδρούπολη».

Super League: Δύο αγωνιστικές απαγόρευση στον Αλέξη Κούγια
Έπιασαν στα πράσα τον Μπολτάουζερ να κλέβει!
Αριστεία Φαρμακευτικής Αγοράς: Στη ΒΙΑΝΕΞ και την καθηγήτρια Ελένη Σκαλτσά τα δύο ειδικά βραβεία