Πανιώνιος-Ιωνικός 1-1: Εξαιρετικοί οι Νεοσμυρνιώτες, αδυναμίες οι φιλοξενούμενοι (photos)

Πανιώνιος-Ιωνικός: Στο 1-1 έμειναν στη Νέα Σμύρνη οι δύο ομάδες.

Ο Πανιώνιος άφησε εξαιρετικές εντυπώσεις και ήρθε ισόπαλος 1-1 στη Νέα Σμύρνη με τον Ιωνικό, σε φιλική αναμέτρηση.

Η ομάδα της Νίκαιας, αντίθετα, έδειξε ορισμένες αδυναμίες. Η ομάδα του Δημήτρη  Κοροπούλη ήταν καλύτερη, στο πρώτο ημίχρονο.

Το φιλικό να σημειωθεί ότι διεξήχθη παρουσία περίπου 600 φίλων του Πανιωνίου. Ο Πανιώνιος στο α’ 45λεπτο με τους Γροντή, Σταμάτη, Δρίτσα, Μούντριχα, Σπαρτάλη δημιούργησε πολλά προβλήματα στους Νικαιώτες. Στο 15' οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ. Το δυνατό σουτ του Σταμάτη έδιωξε δύσκολα ο Αναγνωστόπουλος, στη συνέχεια της φάσης όμως ο Γροντής με σουτ έκανε το 1-0.

Η ομάδα του Κοροπούλη συνέχισε να πιέζει και έχασε κι άλλες ευκαιρίες με τους Σταμάτη, Μούντριχα και Δρίτσα.

Στο δεύτερο μέρος ο Κοροπούλης άλλαξε την ενδεκάδα. Ο Ιωνικός, λοιπόν, στο 85', κατάφερε να σκοράρει με κεφαλιά του Μάναλη, έπειτα από σέντρα του Βαλεριάνου.

Πανιώνιος: Σταματόπουλος, Λάμψιας, Ξυγκόρος, Ζούλιας, Κοντοές, Μπρέγκου, Σπαρτάλης, Δρίτσας, Σταμάτης, Γροντής, Μούντριχας.

Αγωνίστηκαν και οι: Τσέργας, Λιούμης, Διονέλλης, Κραβαρίτης, Καλομοίρης, Αργυρίου, Πάστρας, Καραβίδας, Μίχος.

Ιωνικός: Αναγνωστόπουλος, Μύγας, Λουάν, Σάντσεζ, Κιάκος, Γκοτσούλιας, Ρομαό, Καμπράλ, Λένις, Μπουένο, Τουράμ.

Ιωνικός (β’ ημίχρονο): Χουτεσιώτης, Ντελγκάδο, Βαλεριάνος, Βαφέας, Τσιριγώτης, Γκοτσούλιας (60’ Μπάσα), Ντάλσιο, Πογοσιάν, Μαχαίρας (70’ Μουστάκης), Ματσούκας, Μάναλης.

Τελικός Champions League, LIVE CHAT: Μπορούσια Ντόρτμουντ - Ρεάλ Μαδρίτης
Κανονικά στο Προολυμπιακό ο Γιάννης Αντετοκούνμπο!
Basket League: Χωρίς δυσκολία στον τελικό ο Ολυμπιακός
Κριστιάνο Ρονάλντο: «Λύγισε» ο «CR7», έκλαιγε με λυγμούς μετά το χαμένο τρόπαιο (video)