Live Chat Παναθηναϊκός - ΑΕΚ 0-1 (τελικό)

Παναθηναϊκός-ΑΕΚ: Δείτε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα playoffs της Super League

Τη δική τους μάχη για τα playoffs της Super League δίνουν Παναθηναϊκός και ΑΕΚ με στόχο τη νίκη που θα τους κρατήσει ζωντανούς στο παιχνίδι της ευρωπαϊκής εξόδου.

Ο Παναθηναϊκός μετά το 2-2 εντός έδρας κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης έφτασε στους 52 βαθμούς, ενώ η ΑΕΚ γνώρισε τη δεύτερη σερί ήττα της και έμεινε στους 55 βαθμούς όντας στην 4η θέση της βαθμολογίας.

Σε τρεις αναμετρήσεις ως τώρα ο Παναθηναϊκός μετράει μια νίκη, ενώ δυο ματς έχουν λήξει ισόπαλα (1-1 και τα δυο), με τελευταίο το παιχνίδι στο ΟΑΚΑ στις 21 Απριλίου, όπου η «Ένωση» πήρε την ισοπαλία με γκολ του Λιβάι Γκαρσία στο φινάλε.