Παναιτωλικός-ΑΕΚ 0-1: Απόδραση με Λιβάγια! (photos)
7 SHARES

Η ΑΕΚ συνέχισε το σερί της με τον Νίκο Κωστένογλου στον πάγκο καθώς με πρωταγωνιστή τον Λιβάγια νίκησε 1-0 τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο.

Με... υπογραφή Λιβάγια η ΑΕΚ πέτυχε την τρίτη διαδοχική νίκη της στο πρωτάθλημα της Super League, επικρατώντας στο Αγρίνιο 1-0 του Παναιτωλικού, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής. Ο Κροάτης έκανε ένα εξαιρετικό β΄ ημίχρονο, αναστάτωσε την αντίπαλη άμυνα και τελικά πέτυχε στο 69΄ το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση και άφησε τα «καναρίνια» στο «μηδέν».

Ο «Δικέφαλος» είχε ένα καλό πρώτο 20λεπτο, αλλά με εξαίρεση μια-δυο περιπτώσεις με τον Μάνταλο, δεν κατάφερε να δημιουργήσει αξιόλογες φάσεις. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν το παιχνίδι και μάλιστα πέτυχαν ένα γκολ με τον Μοράρ στο 28΄, το οποίο όμως ακυρώθηκε, αφού ο σκόρερ ήταν σε θέση οφσάιντ. Το β΄ μέρος ανήκε στον Μάρκο Λιβάγια, ο οποίος έκανε άνω-κάτω την άμυνα του Παναιτωλικού. Μία φορά ο Κροάτης νικήθηκε από τον Κνετ (52΄), σε άλλες δύο περιπτώσεις αστόχησε από πλεονεκτική θέση (59΄, 62΄), αλλά τελικά έδωσε τη λύση στο 69΄, με δυνατό σουτ μετά από πάσα του Μάνταλου στην αντεπίθεση. Ο Παναιτωλικός προσπάθησε να αντιδράσει, αλλά με εξαίρεση μία άστοχη κεφαλιά του Μαλή δεν κατόρθωσε να απειλήσει τον Μπάρκα, ενώ αντίθετα η ΑΕΚ είχε δοκάρι στο 86΄ σε κεφαλιά του Λιβάγια.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Λουίς Κάστρο): Κνετ, Μπάλμπι, Λουσέρο (76΄ Καββαδίας), Ταχάρ (82΄ Τσιγγάρας), Μαλής, Ντίας (87΄ Μπαϊροβιτς), Ντάλσιο, Σανιά, Γιοβάνοβιτς, Μοράρ, Αριγίμπι

ΑΕΚ (Νίκος Κωστένογλου): Μπάρκας, Μπακάκης, Λόπες, Τσιγκρίνσκι, Βράνιες, Παουλίνιο, Κρίστισιτς (79΄ Γαλανόπουλος), Σιμόες, Αλμπάνης (65΄ Γιακουμάκης), Μάνταλος (84΄ Χουλτ), Λιβάγια

Ολυμπιακός: Νέο μεγάλο ταλέντο από την Αργεντινή στο στόχαστρο – Πρόταση Τσόρι (photos)
ΑΕΚ: Ταξίδι-αστραπή για μεταγραφές ο Ίβιτς
ΠΑΟΚ: Μπαίνει ο Στοχ!
Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ-Αρμάνι Μιλάνο: Όλοι μαζί για τη νίκη

Ανατριχιαστικό! Της αφαίρεσαν το μάτι όταν έκανε κάτι απλό στο μπάνιο! (photos)

Συγκλονιστικές φωτό ανθρώπων στην ίδια πόζα 20 χρόνια μετά, όπως ακριβώς οι ήρωες του Λόγω Τιμής

Ερωτικές Προβλέψεις για όλα τα Ζώδια, 17/10

Αμαλία Κωστοπούλου: Η δημόσια «εξομολόγηση» στον μπαμπά της

Οι ηθοποιοί που... παραμπήκαν στο πετσί του ρόλου τους

Ρόδι: Τα μοναδικά οφέλη του για την υγεία και τη σεξουαλική ζωή (εικόνες)

Το έβλεπε βαρέλι... Ασύλληπτος Έντουαρτς έβαλε 8 τρίποντα σε μία περίοδο! (video)

Φαίη Μαυραγάνη: Δημοσίευσε φωτογραφίες της χωρίς μακιγιάζ στο Instagram (pics)

Η επιστήμη μίλησε: Ιδού η ομορφότερη γυναικά στον κόσμο (photos)