Αστέρας Τρίπολης: Οικογενειακό «διπλό» συμπερασμάτων (photos)

Ο Παράσχος «τσέκαρε» τους παίκτες του κόντρα στην Κ19.

Τη διακοπή του πρωταθλήματος εκμεταλλεύτηκαν με τον καλύτερο τρόπο στον Αστέρα Τρίπολης και το Σάββατο (17/11) διεξήχθη οικογενειακό δίτερμα με την ομάδα Νέων. Ο Γιώργος Παράσχος είχε την ευκαιρία να δει τους παίκτες του σε συνθήκες αγώνα και να βγάλει τα συμπεράσματά του για την κατάστασή του ενόψει της συνέχειας.

Η πρώτη ομάδα επικράτησε 4-0 της Κ19, με σχεδόν όλους τους παίκτες να παίρνουν χρόνο συμμετοχής. Τα γκολ πέτυχαν οι Δουβίκας (25'), Τόνσο (27') και οι Ρόλε στο 21ο λεπτό και Σ’αλας στο 33' του δευτέρου ημιχρόνου.

Πρώτη ομάδα: Αθανασιάδης, Κώτσιρας, Μαρτίνεθ, Ματρικάρντι, Βαλιέντε, Μουνάφο, Μπέλοκ, Τόνσο, Τσιλιανίδης, Δουβίκας, Μανιάς.
Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι: Παπαδόπουλος, Βλάχος, Χριστόπουλος, Ιγκλέσιας, Σάλας, Φερνάντεθ, Ρόλε, Μπαστιάνος.

Κ19: Τσιφτσής, Κάρδαρης, Κούμαντεϊ, Ζορμπάς, Μιχελής, Αλάγμπε, Αλμπάνης, Παπαδόπουλος, Κωτσόπουλος, Γλέζος, Αλιμπάμπα.
Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι: Τσιμόπουλος, Αντεμάι, Ασκοτίρης, Φωτόπουλος, Τανουσάι.

Ο Γουόρνικ δικαιώνει Παναθηναϊκό και Αταμάν για τα σοβαρά διαιτητικά λάθη στο Game1 με τη Μακάμπι
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι και τη Μαρία Σάκκαρη
Με... Super Χίροου το Μαϊάμι «λύγισε» τους Σέλτικς κι έκανε το break στη Βοστώνη
Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: «Τελικός» για την ισοφάριση στο ΟΑΚΑ - Η ώρα και το κανάλι