Πρώτα… Παράσχος και μετά μεταγραφές
Μετά το Πάσχα θα ξεκινήσει ο σχεδιασμός του Πλατανιά για τη νέα σεζόν, με την παραμονή το Γιώργου Παράσχου να βρίσκεται σε πρώτο πλάνο.
Η διοίκηση της ΠΑΕ θα επιδιώξει άμεσα ραντεβού με τον Έλληνα τεχνικό, τον οποίο θέλει και την επόμενη αγωνιστική στον πάγκο της, εκείνος όμως κρατά ακόμα κλειστά τα χαρτιά του. Θέλει πρώτα να γίνει μια ουσιαστική συζήτηση με την διοίκηση της ΠΑΕ, να καθοριστούν οι στόχοι και στη συνέχεια θα παρθούν οι όποιες αποφάσεις.
Στη συνέχεια η προσοχή θα επικεντρωθεί στα συμβόλαια των παικτών που ολοκληρώνονται το καλοκαίρι και σύμφωνα με τα πληροφορίες πρόθεση της διοίκησης είναι να ανανεωθούν τα περισσότερα, ως επιβράβευση για την προσφορά τους, στην φετινή πετυχημένη σεζόν.