Super League 2: Άνετα η Καλλιθέα 3-0 την Ηλιούπολη – Το Αιγάλεω 3-1 τον ΠΑΟ Ρουφ (Video)
Intime

Super League 2: Παραμένει σε τροχιά κορυφής η Καλλιθέα που επικράτησε 3-0 της Ηλιούπολης για την 13η αγωνιστική – Εύκολη νίκη για το Αιγάλεω, 3-1 τον ΠΑΟ Ρουφ.

Μία ακόμη νίκη για την Καλλιθέα. Η ομάδα της Αττικής επικράτησε 3-0 της Ηλιούπολης για την 13η αγωνιστική του Β’ ομίλου της Super League 2. Με την επικράτησή της η ομάδα του Γιώργου Σίμου παρέμεινε στο -5 απ’ την πρωτοπόρο Κηφισιά, έχοντας βλέψεις για κορυφή και φυσικά άνοδο στην «μεγάλη» κατηγορία.

Ο Ντεμέτριους στο 24’ άνοιξε το σκορ για την Καλλιθέα. Το σκορ παρέμεινε στο 1-0 μέχρι την τελική ευθεία της αναμέτρησης, όταν και ήρθαν δύο ακόμη γκολ. Ο Κυνηγόπουλος ήταν ο σκόρερ και των δύο, στο 85’ και στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.

Νίκη πήρε και το Αιγάλεω, κόντρα στον ουραγό ΠΑΟ Ρουφ. Το «Σίτι» επικράτησε 3-1 και πήρε «ανάσα» καθώς απομακρύνθηκε απ’ την ζώνη του υποβιβασμού.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής του Β’ Ομίλου του πρωταθλήματος της Super League 2:

15. ΠΑΟ Ρουφ 12 0

*Εκκρεμεί η τύχη των αγώνων Athens KallitheaFC – Ολυμπιακός Β’ (7η αγωνιστική – αποχώρησαν στο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι), ΠΑΟ Ρουφ – Επισκοπή (16η – μη θεωρημένα τα δελτία της Επισκοπής), Κηφισιά – Ηρόδοτος (16η – με το σκορ στο 2-0, οι φιλοξενούμενοι έμειναν με έξι παίκτες), Ολυμπιακός Β’ – Κηφισιά (17η – αποχώρησαν στο 23’ οι γηπεδούχοι), Επισκοπή – AthensKallithea FC (17η – μη θεωρημένα τα δελτία της Επισκοπής) και Ηρόδοτος – ΑΕΚ Β’ (17η – παρατάχθηκαν με έξι παίκτες οι γηπεδούχοι).

**Με αφαίρεση τριών (3) βαθμών τιμωρήθηκε ο ΠΑΣΑ Ηρόδοτος από το Διαιτητικό Δικαστήριο.

Ισπανία: Clasico από… χρυσάφι