Super League 2: «Διπλά» χρυσάφι για Παναχαϊκή, Διαγόρα - Όλα τα γκολ

Σημαντικές εκτός έδρας νίκες πήραν Παναχαϊκή και Διαγόρας στην 5η αγωνιστική.

Συναρπαστική ήταν η δράση και σήμερα στη Super League 2, με τους αγώνες για την 5η αγωνιστική. Απουσίασε η ισοπαλία από τα τέσσερα παιχνίδια που διεξήχθησαν την Κυριακή (31/1). Εργοτέλης, Παναχαϊκή και Διαγόρας Ρόδου πέτυχαν σημαντικές εκτός έδρας νίκες, ενώ μόνο ο Ιωνικός υπερασπίστηκε την έδρα του.

«Χρυσή αλλαγή» ο Πατρινός, σημείωσε το μοναδικό τέρμα στην αναμέτρηση ανάμεσα σε ΑΕ Καραϊσκάκη και Εργοτέλη, για το τελικό 0-1. Η Παναχαϊκή από το πρώτο ημίχρονο «κλείδωσε» τη νίκη στο AEL FC Arena απέναντι στον Απόλλωνα Λάρισας και αν και έπαιζε με δέκα παίκτες από το 47’, πέτυχε και τρίτο γκολ, για το 0-3.

Ο Διαγόρας πέτυχε από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο και έφυγε με τους τρεις βαθμούς της νίκης από τη Δράμα, στο τελικό 0-2. Στη Νίκαια ο Ιωνικός έκαμψε με 2-1 την αντίσταση του ΟΦ Ιεράπετρας.

Αναβλήθηκε το Παναθηναϊκός AKTOR - Προμηθέας λόγω του ΑΕΚ-Ολυμπιακός
Οι διαιτητές των playoffs: Σλοβένος στο ΑΕΚ - Ολυμπιακός, Δανός στο Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ