Παπαδόπουλος: «Δεν επιτρέπονται λάθη»

Στα λάθη των παικτών του απέδωσε ο Νίκος Παπαδόπουλος την ισοπαλία 2-2 της Παναχαϊκής με τον Καραϊσκάκη.

Τρίτη ισοπαλία έφερε η Παναχαϊκή, με τον Παπαδόπουλο να στέκεται σε ανεπίτρεπτα λάθη των παικτών του. Επιπλέον, τόνισε πως περιμένει η αυτοπεποίθηση να ανέβει και πως οι ποδοσφαιριστές του -παρά την ισοπαλία- τα έδωσαν όλα.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Παπαδόπουλου:

«Με όλο τον σεβασμό στον αντίπαλο για 90 λεπτά προσπαθούσαμε να παίξουμε ποδόσφαιρο, αλλά τρώγαμε γκολ μόνοι μας. Συμβαίνει και αυτό στο ποδόσφαιρο. Βγάλαμε φάσεις στο β’ ημίχρονο και θα μπορούσαμε να σκοράρουμε πριν το 1-2.

Γενικά, η εικόνα της ομάδας σε αρκετά σημεία ήταν καλή, αλλά δεν επιτρέπεται να τρως τέτοια γκολ και να μένεις πίσω στο σκορ.

Δεν πρέπει να κάνουμε τέτοια λάθη σαν ομάδα. Το αποτέλεσμα δεν είναι καλό και χρειαζόμαστε περισσότερη αυτοπεποίθηση στους ποδοσφαιριστές κυρίως στο αμυντικό μας κομμάτι. Δεν υποτιμήσαμε τον αντίπαλό μας, αλλά στράβωσε το παιχνίδι στην αρχή.

Προσπαθήσαμε, αλλά από μια αδράνεια μείναμε πίσω. Αυτά τα λάθη δεν επιτρέπονται. Δεν είμαι καθόλου απογοητευμένος από τους παίκτες, τα έδωσαν όλα και τους έδωσα συγχαρητήρια».

Οι απαντήσεις του στις ερωτήσεις δημοσιογράφων:

Για το ότι ο Πλιάτσικας έμεινε εκτός 20άδας: «Ο Βασίλης είχε ένα πρόβλημα χθες, δεν θέλω να πω τίποτα παραπάνω».

Για τη μη χρησιμοποίηση του Λαρέα: «Γενικά με προβληματίζει η αμυντική μας λειτουργία. Ο Λαρέα πρέπει να δουλέψει, να βελτιωθεί και ψυχολογικά και αγωνιστικά. Αυτός που βλέπω ότι είναι καλύτερος στην προπόνηση, αυτός θα αγωνίζεται».

Για τα μεταγραφικά: «Ό,τι γίνει θα ανακοινώνεται από την ΠΑΕ. Η ομάδα θα ενισχυθεί σε βάθος και σε ποιότητα».

Για Μένκα και Μπρους: «Υπάρχουν συζητήσεις με τα παιδιά, θα δούμε τι θα γίνει. Το σίγουρο είναι ότι πρέπει να ξεκαθαρίσει και για την ομάδα, αλλά και για τους ίδιους παίκτες».

Euroleague: Διπλά τετράδας για Ολυμπιακό, Μονακό, Μπαρτσελόνα - Τελικός για Παναθηναϊκό AKTOR
Euroleague: "Διπλό" τετράδας στο Βελιγράδι ο Ολυμπιακός
ΠΑΟΚ: Δύσκολα προλαβαίνει Παναθηναϊκό ο Μπάμπα