Ντόστανιτς: «Μπορούμε και καλύτερα»

Στις χαμένες ευκαιρίες στάθηκαν  Ντόστανιτς και Βερναδάκης. Δεν πήγε στη συνέντευξη τύπου, λόγω πυρετού ο Λυρώνης.

O Κώστας Βερναδάκης μίλησε αντί του Γιώργου Λυρώνη στη συνέντευξη Τύπου δίνοντας πολλά συγχαρητήρια στους παίκτες του ΑΟΧ για την προσπάθειά τους και το ισόπαλο 0-0 που απέσπασαν απέναντι στην πρωτοπόρο ομάδα του πρωταθλήματος.
Όπως είπε αρχικά ο Χανιώτης τεχνικός: «Θέλω να σας ενημερώσω ότι ο κ. Λυρώνης λυπάται που δεν είναι αυτή τη στιγμή εδώ. Σε όλο το παιχνίδι ήταν στον πάγκο με υψηλό πυρετό, αυτή τη στιγμή δεν μπορεί να μιλήσει και γι’ αυτό το λόγο είμαι εγώ εδώ».

Στη συνέχεια, σχολιάζοντας το ματς είπε: «Όλη την εβδομάδα δουλέψαμε πάρα πολύ γι’ αυτό το παιχνίδι. Παίξαμε με την καλύτερη ομάδα του πρωταθλήματος, που έχει μπάτζετ περίπου 2.000.000 ευρώ. Ήμασταν πάρα πολύ συγκεντρωμένοι και καταφέραμε να σταματήσουμε τα ατού αυτής της ομάδας. Τα παιδιά αξίζουν πάρα πολλά συγχαρητήρια γιατί το κατάφεραν σε πολύ μεγάλο βαθμό και όχι μόνο αυτό, θεωρώ ότι στο παιχνίδι είχαμε τον έλεγχο ακόμα κι όταν δεν είχαμε τη μπάλα στην κατοχή μας, αλλά κι όταν είχαμε τη μπάλα. Αυτό που μας μένει, είναι ότι θα μπορούσαμε να είχαμε πάρει το ματς, χάσαμε πολλές ευκαιρίες. Στο β’ ημίχρονο έχασε κι η Λάρισα δυο κλασικές ευκαιρίες, αλλά αυτά στο ποδόσφαιρο συμβαίνουν.
Εμείς αυτό που κρατάμε, είναι η πολύ καλή εικόνα των παιδιών. Το «Χ» είναι ένα δίκαιο αποτέλεσμα και για τις δύο ομάδες και συγκεντρωνόμαστε για το επόμενο παιχνίδι. Και πάλι ένα πολύ μεγάλο μπράβο στα παιδιά. Τις τελευταίες 10 μέρες έχουμε παίξει 4 παιχνίδια εκ των οποίων τα 2 με τον Ολυμπιακό. Ο βαθμός δυσκολίας και καταπόνησης των παιδιών ήταν πάρα πολύ μεγάλος και σήμερα, παρά την κούραση, τα παιδιά ανταπεξήλθαν σε πολύ μεγάλο βαθμό. Τους αξίζουν πολλά συγχαρητήρια».

Στις ευκαιρίες που έχασε η ομάδα του στο β’ ημίχρονο στάθηκε στις δηλώσεις του ο Ράτκο Ντόστανιτς, που δεν έδειξε να έμεινε ευχαριστημένος από το ισόπαλο 0-0 με τον Α.Ο. Χανιά.

Όπως είπε: «Ξέραμε ότι έχουμε έναν πάρα πολύ δύσκολο αγώνα. Είχαμε κάποια νεύρα στο παιχνίδι μας αλλά ήμασταν και στα 90 λεπτά καλοί. Στο πρώτο ημίχρονο και η μία ομάδα και η άλλη είχε ευκαιρίες, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε δύο κλασικές ευκαιρίες και έπρεπε να βάλουμε γκολ και να πάρουμε τη νίκη. Μπορεί η Λάρισα να παίξει καλύτερα και έχουμε τους παίκτες για να το πραγματοποιήσουμε αυτό. Δεν έχω κανένα παράπονο από τους παίκτες μου. Έχουμε αρκετούς αγώνες ακόμα να παίξουμε και ξέρουμε ότι κάθε αγώνας για εμάς είναι… πολεμικός. Σήμερα χάσαμε δύο βαθμούς και βλέπουμε τον επόμενο αγώνα που πρέπει να τον κερδίσουμε».

Για το αν είναι δίκαιο το αποτέλεσμα: «Θα μπορούσαμε να είχαμε κερδίσει τον αγώνα, γιατί είχαμε τις ευκαιρίες για να το κάνουμε. Ειδικά στη φάση του Κουτσιανικούλη θα μπορούσε να είχε δώσει την πάσα ή να και να έβαζε μόνος του το γκολ».

Πηγή: mikriliga.com

O Kimi Raikkonen δίνει στην F1 την αλητεία που χρειάζεται
Πράκτορες ΟΠΑΠ: «Τέλος στην ανομία των online εταιρειών – Θετικό το νομοσχέδιο για την online αγορά»
ΠΑΟΚ: Ανεβάζει στροφές ενόψει Λαμίας
Πανιώνιος: Τέλος ο Λίβανος

Ανατριχιαστικό! Της αφαίρεσαν το μάτι όταν έκανε κάτι απλό στο μπάνιο! (photos)

Καλλιστεία 2019: Αυτή είναι η νέα Σταρ Ελλάς! Οι πρώτες δηλώσεις της (Video & Photos)

AstroQuiz: Ο Στάθης, η μπριζόλα και ο... Εγκέλαδος