Κύπελλο Ελλάδας: Προκρίθηκε στους «16» με τρίλεπτο ξέσπασμα ο Αστέρας Τρίπολης

Κύπελλο Ελλάδας: Ο Αστέρας Τρίπολης κέρδισε 3-1 με ανατροπή τον μαχητικό Καμπανιακό στην Ευκαρπία για τον 5ο γύρο και προκρίθηκε στους «16» του θεσμού

Ο Αστέρας Τρίπολης έκλεισε πιο δύσκολα από το αναμενόμενο το εισιτήριό του για τους «16» του Κυπέλλου Ελλάδας, καθώς επικράτησε 3-1 του Καμπανιακού στο γήπεδο του Μακεδονικού στη Θεσσαλονίκη.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που προηγήθηκαν με υπέροχο τελείωμα του Πόζογλου με γυριστό σουτ μέσα από την περιοχή. Οι Αρκάδες απάντησαν άμεσα με τον Κρεσπί στο 25ο λεπτό, με το 1-1 να είναι το σκορ του ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος οι παίκτες του Ράσταβατς μπήκαν αποφασισμένοι και με δύο γκολ των Μάντζη και Μιριτέλο στο 54' και το 57' έφτασαν στη νίκη και την πρόκριση.

*Έχουν προκριθεί άνευ αγώνα στους "16" οι Athens Kallithea, Νίκη Βόλου και ΑΕΛ

* Στους «16» τα ζευγάρια θα αναμετρηθούν σε διπλά ματς, με το πρώτο παιχνίδι να γίνεται 31/10 - 2/11 και οι ρεβάνς στις 5-7/12, ενώ σε αυτόν τον γύρο θα μπουν στο θεσμό οι Παναθηναϊκός, ΑΕΚ, Ολυμπιακός, ΠΑΟΚ και Άρης. Οι 16 ομάδες θα μάθουν την αντίπαλο τους σε νέα κλήρωση.

Κέρασε μπύρα τους φιλάθλους για το αντίο του ο Μάρκο Ρόις!
Επεισόδια στα Άνω Λιόσια - Ήρθαν στα χέρια οπαδοί του Ηρακλή και του Πανιωνίου (vid)
Πόλο: Εύκολα στον τελικό ο Ολυμπιακός
ΠΑΟΚ: Τίτλος αφιερωμένος στον Ιβάν Σαββίδη