Serie A: Ένας αντίπαλος «λύτρωσε» τη Μίλαν στις καθυστερήσεις (Videos)

Serie A: Κοντά σε εντός έδρας απώλεια βρέθηκε η Μίλαν κόντρα στη Φιορεντίνα, όμως το αυτογκόλ του Μιλένκοβιτς στις καθυστερήσεις έδωσε τη νίκη στους «ροσονέρι» με 2-1.

Μέχρι και το 90ο λεπτό, η Μίλαν έβλεπε τη διαφορά από την πρωτοπόρο Νάπολι να γίνεται διψήφια. Οι «ροσονέρι» κόντρα στη Φιορεντίνα βρέθηκαν πολύ κοντά σε απώλεια βαθμών στο «Σαν Σίρο». Όμως ένας αντίπαλος έσωσε την ομάδα του Πιόλι η οποία και τελικά επικράτησε με 2-1.

Το ματς άρχισε ιδανικά για τη Μίλαν. Στο 2ο λεπτό μόλις, ο Ράφαελ Λεάο έφυγε στον κενό χώρο, μπήκε στην περιοχή και με άψογο πλασέ έκανε το 1-0 για τους «ροσονέρι».

Οι «βιόλα» βρήκαν το γκολ της ισοφάρισης λίγο πριν το ημίωρο της αναμέτρησης. Μετά από φάση διαρκείας στην περιοχή της Μίλαν, ο Μπάρακ γύρισε και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-1 στο 28’.

Η πίεση της Μίλαν γινόταν όλο και μεγαλύτερη, αλλά το γκολ δεν ερχόταν. Η Φιορεντίνα αμυνόταν σθεναρά και έδειχνε πως θα φύγει με το βαθμό από το «Σαν Σίρο». Αλλά στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Μιλένκοβιτς έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 2-1 των «ροσονέρι» που σώθηκαν με αυτό τον τρόπο.

Η Μίλαν ανέβηκε στους 33 βαθμούς και είναι 2η, όντας στο -8 από την πρωτοπόρο Νάπολι. Από την άλλη, η Φιορεντίνα έμεινε με την πίκρα και στους 19 βαθμούς όντας στη 10η θέση.

Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι και τη Μαρία Σάκκαρη
Με... Super Χίροου το Μαϊάμι «λύγισε» τους Σέλτικς κι έκανε το break στη Βοστώνη
Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: «Τελικός» για την ισοφάριση στο ΟΑΚΑ - Η ώρα και το κανάλι