Serie A: Περίπατος για τη Λάτσιο (Videos)

Serie A: Στο -3 απ’ την κορυφή με νίκη 4-0 η Λάτσιο που δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα απέναντι στη Σπέτσια.

Σιγά-σιγά κι εκμεταλλευόμενη τα πολλά «στραβοπατήματα» των φαβορί, η Λάτσιο ανεβαίνει στη βαθμολογία του Καμπιονάτο. Η ομάδα της Ρώμης για την 8η αγωνιστική υποδέχτηκε τη Σπέτσια και δε δυσκολεύτηκε καθόλου, επικρατώντας 4-0.

Όλα αυτά παρότι ο Ιμόμπιλε έχασε πέναλτι στο 3ο μόλις λεπτό. Παρ’ όλα αυτά, στο 12’ ο Ζακάνι ήρθε να κάνει το 1-0, ενώ στο 24’ ο Ρομανιόλι με πανέμορφο γκολ «έγραψε» το 2-0 για τους «λατσιάλι».

Το ματς «κλείδωσε» ο Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς με το 3-0 στα 61’. Ο Σέρβος άσος στο πρώτο των καθυστερήσεων διαμόρφωσε το τελικό 4-0. Στέλνοντας τη Λάτσιο στους 17 βαθμούς και στο -3 απ’ την πρωτοπόρο Νάπολι. Η Σπέτσια έμεινε στους 8.

Κριστιάνο Ρονάλντο: Μια εντυπωσιακή Ferrari είναι το νέο super car στη μεγάλη συλλογή του (photo)