La Liga: Όλο το «ζουμί» στο τέλος για Μαγιόρκα και Τζιρόνα

La Liga: Σασπένς στα τελευταία λεπτά του ματς όταν και διαμορφώθηκε το τελικό 1-1 ανάμεσα σε Μαγιόρκα και Τζιρόνα – Χαμογέλασαν οι φιλοξενούμενοι.

Με βαθμό έφυγε απ’ τη Μαγιόρκα η Τζιρόνα και μάλιστα με τρόπο συγκλονιστικό στο φινάλε του ματς. Μιας αναμέτρησης που έμοιαζε να πηγαίνει «σβηστά» στη λευκή ισοπαλία. Τελικά το αποτέλεσμα ήταν η ισοπαλία, αλλά με σκορ 1-1 και με τρόπο γεμάτο αγωνία.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που άλλαξαν τις ισορροπίες στο 87’ με τον Ράιλο να κάνει το 1-0. Γκολ που φάνηκε να της δίνει νίκη. Όμως με το που πήγε το παιχνίδι στις καθυστερήσεις, ο Βαγιέχο ανατράπηκε απ’ τον Κοπέτε. Ο διαιτητής έδειξε πέναλτι και ο Σάιθ ισοφάρισε για την Τζιρόνα σε 1-1. Δίνοντας πολύτιμο βαθμό στους φιλοξενούμενους.

Έτσι η Μαγιόρκα ανέβηκε στους 5 βαθμούς, ενώ η Τζιρόνα είναι στους 4 μετά την μεταξύ τους ισοπαλία.

Χάντμπολ: Έως το 2026 στο «τιμόνι» της ΑΕΚ ο Μπουζόν
Ολυμπιακοί Αγώνες: «Άκυρο» σε Ρώσους και Λευκορώσους εθελοντές λόγω ασφάλειας
Ντιέγκο Μαραντόνα: Σκέψεις μεταφοράς των λειψάνων του στο Μπουένος Άιρες
Μεταγραφές, Αναντολού Εφές: Μόνιμος… κάτοικος Κωνσταντινούπολης ο Λάρκιν (video)