Serie A: «Χοντρή» γκέλα για Νάπολι, επαγγελματικά η Γιουβέντους (Videos)

Serie A: Στο 1-1 με τη Λέτσε έμεινε η Νάπολι που άφησε δύο σημαντικούς βαθμούς στην έδρα της – Έχασαν πέναλτι οι φιλοξενούμενοι – 2-0 η Γιουβέντους την Σπέτσια, πρώτο γκολ για Μίλικ.

Ούτε η Νάπολι δεν κατάφερε να πιάσει τη Ρόμα στην κορυφή της βαθμολογία. Οι «παρτενοπέι» μάλιστα, είχαν σημαντική απώλεια βαθμών για την 4η αγωνιστική του Καμπιονάτο. Μένοντας στο 1-1 με την ομάδα της Λέτσε στο «Ντιέγκο Αρμάντο Μαραντόνα». Αποτέλεσμα που δεδομένα «πληγώνει» τους γηπεδούχους.

Πάντως οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που έχασαν τη μεγάλη ευκαιρία να προηγηθούν στο 25’. Ο Κολόμπο ανέλαβε την εκτέλεση του πέναλτι που κέρδισε η ομάδα του, αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει. Δύο λεπτά μετά, ο Ελμάς έδωσε προβάδισμα στους «παρτενοπέι».

Όμως ο Κολόμπο πήρε το… αίμα του πίσω, με απίστευτο γκολ για το 1-1! Ο παίκτης της Λέτσε με σουτ χωρίς φόρα από μακριά, έστειλε την μπάλα στο «παραθυράκι», πετυχαίνοντας το γκολ της αγωνιστικής.

Μέχρι το τέλος δεν άλλαξε κάτι και η Νάπολι είχε σημαντική γκέλα, φτάνοντας τους 8 βαθμούς. Η Λέτσε απ’ την άλλη πήρε το 2ο βαθμό στο Πρωτάθλημα.

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ-ΣΠΕΤΣΙΑ 2-0

Επαγγελματική νίκη για τη Γιουβέντους μετά από δύο συνεχόμενες ισοπαλίες. Οι «μπιανκονέρι» φιλοξένησαν τη Σπέτσια και σκόραραν στην αρχή και στο τέλος του ματς για το τελικό 2-0. Έχασαν τον Σέζνι, όμως, που εκφράζονται φόβοι πως έχει υποστεί σοβαρή ζημιά, σε μια φάση που σόκαρε τους πάντες.

Για δεύτερο σερί ματς ο Ντούσαν Βλάχοβιτς άνοιξε το σκορ με απ’ ευθείας φάουλ. Αυτή τη φορά ήταν το 9ο λεπτό, με τον Σέρβο να μην αφήνει περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Ο τραυματισμός του Σέζνι στο 43’ φάνηκε να σοκάρει τους πάντες, με τον Πολωνό τερματοφύλακα να αποχωρεί με φορείο και τη θέση του να παίρνει Περίν.

Η Γιουβέντους πέτυχε και δεύτερο γκολ στο ματς, με τον Μίλικ να βρίσκει για πρώτη φορά δίχτυα με τη φανέλα της «γηραιάς κυρίας». Ήταν το 2ο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν ο νεοφερμένος επιθετικός έκανε το 2-0 που ήταν και το τελικό.

Έτσι οι «μπιανκονέρι» έφτασαν τους 8 βαθμούς, ενώ η Σπέτσια έμεινε στους 4.

Ολυμπιακός: Χωρίς Λαρεντζάκη η προετοιμασία για το Game 5 με την Μπαρτσελόνα
Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι: Η ενημέρωση του Κάτας για Μπόλντγουιν, Σόρκιν και Ντι Μπαρτολομέο
Τένις: Θρίαμβος της Σβιάτεκ στη Μαδρίτη - Λύγισε τη Σαμπαλένκα σε... μαραθώνιο τελικό!
Άστον Βίλα: Πιθανή η συμμετοχή Μαρτίνες και Τίλεμανς στη ρεβάνς με τον Ολυμπιακό