La Liga: «Δάγκωνε» η Βιγιαρεάλ στην έδρα της Ατλέτικο
twitter / @VillarrealCF

La Liga: Μεγάλη νίκη της Βιγιαρεάλ στην έδρα της Ατλέτικο Μαδρίτης με 2-0 – Εμφανώς ανώτεροι οι φιλοξενούμενοι.

Εντυπωσιακό πέρασμα της Βιγιαρεάλ απ’ την έδρα της Ατλέτικο Μαδρίτης. Η ομάδα του Ουνάι Έμερι με εξαιρετικό «διάβασμα» στο παιχνίδι, επιβλήθηκε 2-0 και θα μπορούσε να έχει σημειώσει κι άλλα τέρμα μέσα στο «Μετροπολιτάνο»!

Το πρώτο μέρος έληξε χωρίς τέρματα, κυρίως λόγω των ευκαιριών που έχασαν οι φιλοξενούμενοι που κάλλιστα θα μπορούσαν να έχουν ανοίξει το σκορ.

Στο δεύτερο μέρος, το ματς έδειξε πιο ισορροπημένο, χωρίς όμως να απειλείται η Βιγιαρεάλ απ’ τους «ροχιμπλάνκος». Τελικά το «κίτρινο υποβρύχιο» προηγήθηκε με τον Πίνο στο 73’ για το 0-1.

Η Ατλέτικο προσπάθησε να επιτεθεί για να ισοφαρίσει και στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ζεράρ Μορένο έκανε το 0-2 δίνοντας τεράστια νίκη στη Βιγιαρεάλ. Η οποία έφτασε τους 6 βαθμούς αφήνοντας τους Μαδριλένους στους 3.

Παναθηναϊκός: «Βόμβα» από Τουρκία - «Συνάντηση Αλαφούζου με Μπουλούτ»
Παναθηναϊκός AKTOR: Αποθέωση για τον Εργκίν Αταμάν - «Τον αναγέννησε από τις στάχτες του»
Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι Τελ Αβίβ: Οι διαιτητές του Game 5 στο ΟΑΚΑ
ΑΕΚ: Στη Σουηδία για τον Πίττα - Τι είπε ο Κύπριος φορ που σκόραρε δύο γκολ