Έξι «κανονιές» της Άρσεναλ στη Σεβίλλη (Video)
twitter / @Arsenal

Καταιγιστική η Άρσεναλ κόντρα στη Σεβίλλη επικρατώντας με 6-0 στο φιλικό που διεξήχθη στο Λονδίνο – Χατ τρικ ο Γκάμπριελ Ζέσους.

Η φιλόδοξη Άρσεναλ έστειλε μήνυμα στο φιλικό με τη Σεβίλλη. Η ομάδα του Λονδίνου επικράτησε 6-0 της ομάδας απ’ την Ανδαλουσία, στο πλαίσιο του «Emirates Cup». Η ομάδα του Αρτέτα έδειξε να είναι έτοιμη για τις επίσημες υποχρεώσεις.

Πέρα απ’ τη νίκη και το σκορ, τα πολλά χαμόγελα ήρθαν λόγω του Γκάμπριελ Ζέσους. Ο Βραζιλιάνος επιθετικός έκανε χατ τρικ με τέρματα στο 13’, στο 15’ και στο 77’!

Ο Σάκα πέτυχε δύο γκολ (10’ και 19’) ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Ενκέτια στο 89ο λεπτό. Σε μια αναμέτρηση όπου η Άρσεναλ ήταν σαφώς ανώτερη σε όλο το 90λεπτο.

Ιταλία: «Άγριο» ξύλο πριν το Τζένοα – Κάλιαρι στη Serie A | Δείτε video
Χάντμπολ: Εκτός έδρας ο πρώτος τελικός του Ολυμπιακού με Βαλούρ για το European Cup
Μαρία Σάκκαρη: Αποκλεισμός από το Madrid Open κι υποχώρηση δύο θέσεων
Euroleague: Παναθηναϊκός AKTOR κι Εργκίν Αταμάν τιμωρήθηκαν με «βαρύ» πρόστιμο λόγω Game 1