La Liga: Το τρένο της Μπέτις δε σταμάτησε ούτε κόντρα στη Μαγιόρκα (Photos)

La Liga: Παρά την κόπωσή της, η Μπέτις επικράτησε 2-1 της Μαγιόρκα και μείωσε την απόστασή της απ’ τη Σεβίλλη στους 5 βαθμούς.

Η εξαιρετική Ρεάλ Μπέτις που έχει δημιουργήσει ο Μανουέλ Πελεγκρίνι, δε σταματά πουθενά. Η ομάδα της Ανδαλουσίας φιλοξένησε την Μαγιόρκα, λίγες μέρες μετά το ταξίδι στη Ρωσία για το ματς με τη Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης. Παρά τις παγίδες, το τελικό 2-1 έδωσε άλλους τρεις βαθμούς.

Ο Μορένο ήταν αυτός που «έσπασε» την ισορροπία στο 25ο λεπτό κάνοντας το 1-0. Ο Μουρίκι ισοφάρισε για τους νησιώτες στο 75ο λεπτό, βάζοντας δύσκολα στη Μπέτις. Αλλά οι «πράσινοι» της Σεβίλλης βρήκαν απάντηση.

Πίεσαν στην τελική ευθεία του ματς και κέρδισαν πέναλτι στο 83’. Ο Γουίλιαμ Ζοζέ ανέβαλε την εκτέλεση, διαμορφώνοντας το τελικό 2-1.

Η Μπέτις παρέμεινε 3η έχοντας πλέον 46 βαθμούς και μείωσε την απόσταση απ’ τη δεύτερη Σεβίλλη στους 5. Η Μαγιόρκα έμεινε στους 26 και τη 16 θέση, απέχοντας 6 απ’ την επικίνδυνη ζώνη.

Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ
Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ