Ligue 1: Πολύ σκληρή για να «πεθάνει» η Σεντ Ετιέν

Ligue 1: Τρίτη νίκη στο Πρωτάθλημα για τη Σεντ Ετιέν που μειώνει κι άλλο την απόστασή της απ’ τις θέσεις της σωτηρίας – Εκπληκτική ανατροπή οι «Στεφανουά», επικράτησαν 3-1 της Μονπελιέ.

Η Σεντ Ετιέν υποδέχτηκε την Μονπελιέ, γνωρίζοντας πως οι αντίπαλοί της είναι σε καλή κατάσταση κι απ’ τις φετινές εκπλήξεις του Γαλλικού Πρωταθλήματος. Παρ’ όλα αυτά, το πάθος και ο ψυχισμός των «Στεφανουά», έφεραν μια εντυπωσιακή νίκη με 3-1!

Η τρίτη επικράτηση για τη Σεντ Ετιέν στο Πρωτάθλημα που της δίνει… φτερά στην προσπάθεια να ξεκολλήσει απ’ την τελευταία θέση. Ειδικά με τον τρόπο που ήρθε αυτό το αποτέλεσμα.

Η Μονπελιέ ήταν αυτή που έδειχνε να έχει στα… πόδια της το ματς. Προηγήθηκε στο 11’ με τον Ουαχί να κάνει το 0-1. Σκορ που δεν άλλαξε όχι απλά μέχρι το ημίχρονο, αλλά μέχρι να μπει το παιχνίδι στο τελευταίο του δεκάλεπτο.

Εκεί ήρθε η… έκρηξη των «Στεφανουά». Ο Χαμουνά στο 82’ έκανε το 1-1, δίνοντας ελπίδα στους γηπεδούχους. Για να έρθει στο 90’ ο Νορντέν να κάνει το 2-1, δίνοντας προβάδισμα στους γηπεδούχους και ολοκληρώνοντας την ανατροπή!

Μάλιστα, το… κερασάκι στην τούρτα μπήκε απ’ τον Κχαζρί στο 90+2’. Διαμορφώνοντας το τελικό 3-1 για τη Σεντ Ετιέν! Έτσι οι γηπεδούχοι που παραμένουν ουραγοί, έφτασαν τους 15 βαθμούς και απέχουν 5 απ’ τις θέσεις της σωτηρίας. Η Μονπελιέ παρέμεινε 4η με 37.

NBA: Ισόβιος αποκλεισμός στον Πόρτερ για παράνομο στοιχηματισμό!
Champions League: Η Ρεάλ Μαδρίτης "έκλεψε" την πρόκριση στην Αγγλία!
Θλίψη στον ελληνικό στίβο: Πέθανε ο Κώστας Ηλίας
Champions League: Στα ημιτελικά η Μπάγερν Μονάχου